Razer, 100 dolar karşılığında aktif gürültü önleme sunan yeni bir kulak üstü kablosuz kulaklık seti olan Opus X’i duyurdu.

Geçen yıl piyasaya sürdüğü daha pahalı Opus kulaklıklara kıyasla küçük farklılıklara ve görünüşte büyük bir tavizler vermeyen kulaklık, gürültü engelleme ve düşük gecikmeli oyun modu sunuyor. Genel olarak, tasarım Opus’a benziyor. Fiyat indirimi göz önüne alındığında, yapı kalitesinin veya malzemelerin nasıl değiştiğini fotoğraflardan söylemek zor. Bu model, standart Opus’un siyah veya gece mavisi renklerinden biraz daha yüksek ve dikkat çekici olan yeşil, pembe ve beyaz olmak üzere üç yeni renkten biriyle geliyor. Düğme düzeni, işlevleri hem sol hem de sağ taraflara bölmek yerine sağ kulaklığın kenarına sıkıştırılmış görünüyor. Opus X’in güç düğmesi artık aktif gürültü iptali ve çevrenizdekileri daha fazla duymanızı sağlayan ‘Hızlı Dikkat’ modu aracılığıyla bisiklet sürmeye yöneltiyor.

Opus X’in döner kulak kapakları bulunuyor. Böylece onları boynunuza rahatça yerleştirebilirsiniz. Bu kulaklık daha uygun fiyatlı bir model olduğu için kulaklığı kaldırdıktan veya yeniden taktığınızda otomatik olarak duraklatan veya oynatan özellikten yoksun. Bize göre en büyük eksikliklerden biri bu. Ayrıca 3,5 mm jak da bulunmuyor. Yalnızca bir USB-C bağlantı noktası bulunuyor. Bu yüzden kulaklığı sadece Bluetooth ile bağlamanız gerekecek.

Aslında Opus X’e özel bir özellik de var: Razer’ın Bluetooth üzerinden gecikmeyi 60 milisaniyeye düşüren düşük gecikmeli “Oyun Modu”. Bu özelliği, Hammerhead True Wireless Pro gibi Razer’ın diğer kablosuz kulaklıklarında görmüştük. Yeni Razer Opus X, gürültü engelleme kapalıyken 40 saate kadar veya açıkken 30 saate kadar pil ömrü ile daha da uzun ömürlü olduğunu iddia ediyor. Opus X, Opus kadar iyi ses veriyorsa, Razer gerçek bir kazanan olabilir.