Facebook, popüler bir sanal gerçeklik oyununun bir başka geliştiricisini daha satın aldı. Battle royale VR oyunu Population: One’ın yapımcıları BigBox VR’nin Oculus Studios’a cuma günü katılacağını bildirdi.

POP: ONE, VR sahnesine sadece dokuz ay önce girdi ve sürekli olarak Oculus platformunda en iyi performans gösteren oyunlardan biri olarak yer aldı. Oyun, bir seferde 24 kişiye kadar kişiyi sanal bir dünyada bağlantı kurmak, oynamak ve rekabet etmek için bir araya getirdi. Facebook Reality Labs İçerik Başkan Yardımcısı Mike Verdu, Şubat ayında paylaştığı bir blog yazısında, “POP: ONE sadece birkaç ay sonra’ Oculus Store’da 10 milyon dolardan fazla kazanarak bir hit oldu.” dedi.

Verdu’ya göre hem Oculus Store’da hem de Steam’de mevcut olan oyun, mevcut tüm platformlarında desteklenmeye devam edecek. BigBox VR’da web sitesinden oyunun düzenli güncellemeler almaya devam edeceğini söylüyor. Ancak satın alma nedeniyle çalışmalarda ne gibi büyük değişikliklerin olabileceği henüz net değil. Verdu, “BigBox VR’ın POP: ONE’ın geleceği ve diğer projeler için büyük planları var. Ancak şu anda ayrıntıları paylaşmaya hazır değiliz” diyor.