Nintendo, Game Boy ve Game Boy Color oyunlarını yakında Switch Online kütüphanesine ekleyecek. Böylelik Nintendo Switch Online kütüphanesi çok yakında bu oyunlar ile oldukça genişleyecek.

Salı günü Nintendo Life ve Cuma günü Eurogamer tarafından doğrulanan “Nate the Hate” podcast’ine göre; Game Boy ve Game Boy Color başlıkları yakında Switch Online abonelik hizmeti aracılığıyla sunduğu 100’den fazla NES ve SNES oyununa katılacak.

Şimdilik hangi oyunların gelebileceğine dair bir haber yok. Nintendo, Switch için NES ve SNES oyunlarını konusunda birşeyler yapması çok yavaş ilerliyor. Ancak Nintendo’nun daha klasik içeriği artıracağı çok mantıklı. Çünkü Nintendo hem cihazı hem de klasik oyunlar konusunda rakiplerinin önünde ve fark atmaya devam ediyor. Zaten bir süredir, Nintendo’nun NES Classic ve SNES Classic rotasında ilerlemeye devam edip etmeyeceğini merak ediyorduk. Önceki yıllarda Nintendo 64’ün sınırlı sayıda minyatür USB sürümü önceden yüklenmiş oyunlarla piyasaya sürülmüştü. Ancak Game Boy’un 30. yıldönümünde minyatür bir Game Boy olmadan geldi ve geçti.

Bir oyuncu olarak eski NES ve SNES oyunlarını Switch cihazımızda oynabilecek olacağımız bizi memnun etti. İleri ki günlerde bu konuyla alakalı yeni gelişmeleri sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

Switch Online Aylık Fiyatı

Switch Online, bireysel üyelik için aylık 3,99 dolar ve yıllık 19.99 dolar ödemeniz gerekiyor. Eğer birden fazla Switch cihazınız varsa veya aboneliği bir aile üyesi ile paylaşmak istiyorsanız Switch Online Aile üyeliği için yıllık 35 dolar ödemeniz gerekiyor.