Geçen günlerde Sony, Horizon Forbidden West oyunu için Playstation 4’den Playstation 5’e ücretsiz yükseltme sunmayacağını açıklamıştı. Fakat Sony yine fikir değiştirdi: Sony’den yeni yapılan açıklamaya göre Horizon Forbidden West PS4’ten PS5’e ücretsiz yükseltilecek.

Gün geçmiyor ki Sony eleştirilmeden bir karar değiştirsin. Sony geçen günlerde, geçmiş vaadine rağmen Horizon Forbidden West’in PS4’den PS5’e ücretsiz yükseltme olmayacağını açıklamıştı. Fakat Sony gelen eleştiriler üzerine yine U dönüşü yaptı ve bu kararı geri çekti. Sony’in yine oyuncuların cebindeki parayı alma oyunu bozuldu ve lokması kursağında kaldı.

Sony Interactive Entertainment başkanı ve CEO’su Jim Ryan, “Ön sipariş başlangıcında onayladığımız tekliflerin hedefi kaçırdığı çok açık. Pandeminin derin etkisi Forbidden West’i başlangıçta öngördüğümüz lansman penceresinden dışarı iterken, teklifimizin arkasında duracağız: PlayStation 4’te Horizon Forbidden West’i satın alan oyuncular PlayStation 5 sürümüne ücretsiz olarak yükseltebilecekler.” diyor.

Bu haberler neden yeni nesil konsol satışlarında Xbox’in öne geçtiği anlayabilirsiniz. Sony tarafından alınan kararlar tekel olmanın verdiği güçle hep oyuncuların parasını almaya yönelik olması Playstation 5 satışlarına da darbe vuruyor. Keşke Sony zaman zaman oyuncuların menfaatine de kararlar alsa…