Razer; her ikisinde de hem en son bağlantı seçenekleri hem de Razer Chroma RGB desteği olan yeni Thunderbolt 4 Dock’unu, güncellenmiş bir laptop altlığını ve Huntsman V2 Analog klavyesini tanıttı.

Oyuncular için önde gelen küresel yaşam tarzı markası olan Razer, dün geceki Şubat RazerStore Live etkinliğinde, ilk harici bağlantı istasyonu olan Razer Thunderbolt 4 Dock Chroma‘yı, önceki laptop standının güncellenmiş sürümü olan Razer Laptop Stand Chroma V2‘yi ve Analog Optik Anahtarlarla donatılmış, özelliklerle dolu yeni klavyesi Razer Huntsman V2 Analog‘u duyurdu. Bu iki yeni masaüstü aksesuarı; masaüstü kurulumları ne olursa olsun, geniş bir bağlantı noktası seçimi, birinci sınıf alüminyum yapı ve ışıltılı imzalı Razer Chroma RGB ile her tür kullanıcı için bir bağlantı çözümü sağlamayı hedefliyor.

Razer Thunderbolt 4 Dock Chroma

Tamamen yeni Razer Thunderbolt 4 Dock Chroma, masaüstü bağlantısını genişletmek ve kullanıcıların ister Windows ister Mac dizüstü bilgisayar veya masaüstü bilgisayarlarda daha fazlasını yapmasını sağlamak için tasarlandığı görülüyor. Bu dock üzerinde; bir kameradan dosyaları hızlı bir şekilde aktarmak için UHS-II SD kart okuyucu, hızlı ve istikrarlı internet bağlantısı için bir Ethernet portu, eski cihazları bağlamak için üç USB Type-A portu ve diğer her şeyi bağlamak için dört USB Type- C Thunderbolt 4 bağlantı noktası bulunuyor.

Thunderbolt 4 özellikli bağlantı noktaları, kullanıcıların yapabileceklerini önemli ölçüde genişletir. 40 Gbps bant genişliğine sahip bağlantı birimi, iki adede kadar 4K monitörü veya bir adet 8K monitörü, artırılmış depolama için ultra hızlı bir harici SSD’yi desteklerken, harici cihazların şarjını korumak için 90 W‘a kadar güç iletimi sağlar. 

Diğer bağlantı istasyonları gözden uzak yerlere ait olsa da, Razer Thunderbolt 4 Dock Chroma, minimalist tasarımı ve mat siyah alüminyum kaplamasıyla kurulumunuzun tam ortasında tutumayı isteyeceğinizi bir masaüstü merkezi olarak duruyor. Donuk gri cihazların olduğu bir dünyada bu dock, alt kısmı boyunca uzanan ve Razer Synapse 3‘teki 16,8 milyon renkten herhangi birine uyacak şekilde özelleştirilebilen Razer Chroma RGB aydınlatma şeridi ile her masa alanını hayata geçiriyor.  Razer Thunderbolt 4 Dock Chroma, 329,99$ / 329,99€ fiyat etiketleri ile bugün Razer.com üzerinden, sonraki iki hafta boyunca yalnızca RazerStore perakende noktalarından, daha sonrasında ise belirli perakendecilerde ön sipariş için mevcut olacak.

Razer Laptop Stand Chroma V2

Razer Laptop Stand Chroma V2, standart laptop tabanlı kuruluma sahip olup, ekstra bağlantı noktasına ihtiyaç duyan Mac veya Windows kullanıcıları için tasarlandığı görülmektedir. Mat siyah alüminyum stand, kullanıcıların HDMI, USB Type-A, USB Type-C ve kullanım sırasında dizüstü bilgisayarları şarjda tutmak için özel bir USB Type-C güç dağıtım bağlantı noktasının da dahil olduğu arka taraftaki bağlantı hub’ına erişmesine olanak tanıyan tek bir USB Type-C bağlantısı üzerinden çalışarak, kullanımı kolay bir çözümü sunuyor. Oyun alanlarına kişisel bir  dokunuş eklemek isteyen kullanıcılar, alt kısımdaki ayrı ayrı adreslenebilir RGB ışıklarının her birini Razer Synapse 3‘te bulunan 16,8 milyon renkten herhangi birine göre özelleştirilebiliyor. Razer Laptop Stand v2 Chroma, 149,99$ / 129,99€ fiyat etiketleri ile bugün Razer.com üzerinden, sonraki iki hafta boyunca yalnızca RazerStore perakende noktalarından, daha sonrasında ise belirli perakendecilerde ön sipariş için mevcut olacak.

Razer Huntsman V2 Analog Klavye

Huntsman ailesinin en son üyesi olan Razer Huntsman V2 Analog, Huntsman Elite’ten gelen topluluk geri bildirimlerinde talep edilen yeni geliştirmeleri içerirken, hayranların en sevdiği form faktörünü ve dijital kadranlı medya tuşlarını da koruyor.

Razer, oyunculardan gelen yoğun talep üzerine; sağlam, dokulu bir yüzey ve standart bir alt sıra için daha fazla özelleştirmeye izin veren doubleshot PBT tuş başlıkları ekledi. Razer, çoğu klavyede bulunan geleneksel ABS plastiğe kıyasla daha dayanıklı bir tuş başlığı oluşturmak için doubleshot plastik kalıplama işlemi kullandı. Bu doubleshot PBT tuş başlıkları, İngilizce, Almanca, Fransızca, İskandinav dilleri, Rusça, İspanyolca ve Japonca dahil olmak üzere çeşitli bölgesel dillerde de mevcut olacak. Razer ayrıca Klasik Siyah, Kuvars Pembesi, Cıva Beyazı veya Razer Yeşili renk seçenekleri sunan ve ayrı şekilde satılan PBT Klavye Tuş Yükseltme Setleri (PBT Keycap Upgrade Sets) ile ek kişiselleştirme imkânı da sunacak.

Yeni Huntsman V2 Analog klavye ayrıca gelişmiş bağlantı özelliğine de sahip oluyor. Ekstra çok yönlülük ve rahatlık için, klavye artık isteğe bağlı olarak USB 3.0 geçişine izin veren ikinci bir kabloyla birlikte tek bir örgülü kablodan gücünü alıyor. Kullanıcılar ayrıca ürünle birlikte verilen adaptör aracılığıyla USB Type-C veya USB 3.0 Type-A arasında seçim yapma imkânı da buluyor. Razer Huntsman V2 Analog Klavye 249.99$ / 269,99€ fiyat etiketiyle 4 Şubat’ta Razer.com ve 9 Şubat’ta yetkili satıcılarda satılacak.

Razer Analog Optik Anahtarlar

Razer’dan verilen bilgilere göre; “yalnızca klavye anahtarı teknolojisinde çığır açan bir evrim değil, aynı zamanda benzersiz bir oyun deneyiminin kilidini açman etkendir. Bu benzersiz inovasyon, üç bileşenden oluşur: analog giriş, ayarlanabilir atlama (adjustable actuation) ve çift adımlı atlama noktası (dual-step actuation).

 • Analog veri girişi: Analog veri giriş yöntemi; daha yumuşak, daha incelikli kontrol ve manevra kabiliyeti için analog bir joystick girişine benzetilmiştir. Bu yeni yetenek oyunculara, 8 yönlü bir WASD hareket sınırlamasını ortadan kaldırarak üçüncü şahıs oyunları, çoklu platform shooter’lar, yarış oyunları ve araç simülatörleri gibi kontrol desteği için optimize edilmiş oyunlarda oldukça fayda sağlayan gerçek 360 derecelik bir hareket alanına izin verir.
 • Ayarlanabilir Atlama (Adjustable Actuation): Oyuncular ayrıca kendi oyun tarzlarına göre her tuşun atlama noktası (actuation point) özel olarak ayarlayabilirler. Böylece; hızlı tempolu oyunlar için 1,5 mm’lik hızlı atlama (quick actuation) ya da derin ve sert tuş vuruşları için 3,6 mm’lik tam atlama (full actuation) değerleri arasında gidip gelebilirler.
 • Çift adımlı atlama noktası (Dual-step Actuation): Çift adımlı atlama (Dual-step Actuation) ile, bir tuş vuruşu, iki farklı atlama noktasına (actuation point) atanmış farklı işlevleri etkinleştirebilir. Temelde bir tuş vuruşu başına iki kat daha fazla işlevsellik sunarak oyunlarda bir el bombası aynı tuşla alıp fırlatmak gibi, gelişmiş kombinasyonları etkinleştirmenizi sağlıyor.

Beğenilen Razer Optik Anahtarlar’dan doğan bu Analog Optik Anahtarlar, her bir tuşu harekete geçirmek için ışık hızından da yararlanıyor. Razer Analog Optik Anahtarlar, anahtardan ne kadar ışık geçtiğini izler ve klavyenin her tuşuna ne kadar basıldığının ölçülmesini sağlıyor. Öte yandan geleneksel mekanik anahtarların aksine, daha az hareketli parçaya ihtiyaç duyarken, metal kontak gerektirmiyor. Yalnızca saf ışık kullanıyor. Düşürülmesi gereken fiziksel temas olmadığından, bu anahtarlar kolayca 100 milyon tuş vuruşuna kadar dayanabiliyor.

Chroma Entegrasyonlu Oyunlar

Huntsman V2 Analog, RGB Chroma savaş istasyonuna uygun. Selefinin ayak izlerini takip eden klavye, artık çerçevesiz pelüş manyetik suni deri bilek desteği de dahil olmak üzere her yönden gelen alttan aydınlatmayla harika bir şekilde parlıyor.

Oyuncular, Razer Synapse 3 yazılımında 16,8 milyona kadar renk seçeneğiyle çeşitli aydınlatma efektlerini kişiselleştirebiliyor. Oyun içi Razer Chroma aydınlatma efektleri de popüler oyun başlıklarına entegre edilmiş ve öğreticiler, oyuna tepki veren dinamik efektler ve daha fazlasını bu şekilde görüntüleyebilyor.

Razer Huntsman V2 Analog sahipleri, onu diğer Razer Chroma özellikli ürünlerle eşleştirebiliyor ve Razer Chroma ile Philips Hue entegrasyonu aracılığıyla evdeki akıllı aydınlatma ile senkronize edebiliyor.

Huntsman V2 Analog
 • Razer™ Analog Optik Anahtarlar
 • 100 milyon tuş vuruşu ömrü
 • 16,8 milyon renk seçeneğiyle Razer Chroma™ RGB özelleştirilebilir arka aydınlatma
 • Razer Doubleshot PBT Tuş Başlıkları
 • USB Type-C- USB Type-A Adaptörü
 • USB 3.0 Geçişi (Passthrough)
 • Alttan aydınlatma
 • Manyetik pelüş deri bilek desteği
 • 4 ortam tuşu bulunan, çok işlevli dijital radyo düğmesi
 • Anında makro kaydı ile tamamen programlanabilir tuşlar
 • Hibrit yerleşik depolama- 5 adede kadar profil desteği
 • Anti-gölgelenmeli N-key roll-over
 • Oyun modu seçeneği
 • Örgülü Fiber Kablo
 • 1000 Hz Ultrapolling
 • Alüminyum mat üst plaka