Bugün Facebook Connect sırasında Ubisoft, Oculus platformu için özel olarak iki yeni oyun geliştirdiğini duyurdu. Assassin’s Creed ve Tom Clancy’s Splinter Cell serilerine dayanan her iki oyun da benzersiz ve sürükleyici sanal gerçeklik deneyimi aracılığıyla her markanın kendine özgü fantastik dünyasını sunuyor.

VR için Assassin’s Creed ve Tom Clancy’s Splinter Cell oyun geliştirmeleri, Ubisoft Reflections, Ubisoft Düsseldorf ve Ubisoft Mumbai işbirliği ile Ubisoft’un Red Storm Entertainment stüdyosu tarafından yürütülecektir. Her iki oyun özellikle Oculus platformu için sıfırdan oluşturulacak ve her biri hayranların bildiği ve sevdiği kendi özgün unsurlarını içerecek.

Ubisoft bu gelişen sektörde yenilikler yapmaya, Assassin’s Creed ve Tom Clancy’s Splinter Cell’i sanal gerçekliğe taşıyarak devam ediyor. Yeni teknolojilerin öncüsü olan Ubisoft, tümü Oculus platformunda bulunan Eagle Flight, Werewolves Within ve Star Trek Bridge Crew gibi oyunlarla 2016’dan beri sanal gerçeklik deneyimleri geliştiriyor.

Ubisoft’tun Red Storm Entertainment stüdyosundaki Ürün Geliştirme Başkan Yardımcısı Elizabeth Loverso: “Unutulmaz oyun deneyimleri oluşturmamıza yardımcı olmak için teknolojiden her zaman yararlanabileceğimiz yeni yollar araştırıyoruz” dedi. “Oculus’un son teknolojiye sahip donanımı, Assassin’s Creed ve Tom Clancy’s Splinter Cell dünyalarını, hayranları için yeni bir şekilde hayata geçirmemizi sağlayacak. Bu oyunlar, oyuncuların başka hiçbir yerde bulamayacakları sürükleyici ve içgüdüsel deneyimler sunmak için Oculus’un teknolojisinden tam olarak yararlanacak.”

Satış Rekorları Kıran Ubisoft Oyun Serilerine Dayalı Bu Yeni Oyunlar Oculus Platformu İçin Özel Olarak Geliştirilmekte.

Facebook Reality Labs İçerik Başkan Yardımcısı Mike Verdu: “AAA oyun serilerinden ikisini sanal gerçekliğe getirme konusunda Ubisoft ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Sürekli olarak çığır açan içerikler oluşturan, olağanüstü bir iş ortağıdırlar ve Oculus platformundaki Assassin’s Creed ve Tom Clancy’s Splinter Cell de bundan farklı olmayacak. Oyuncular daha önce yalnızca 2 boyutlu olarak sunulan ve sevilen bu dünyalarda, dramatik ve sürükleyici deneyimler yaşayacaklar ve bu sanal gerçeklik için üretilen oyunları hem hayranlarına hem de yeni kitlelere sunmak için çok istekliyiz” dedi.

Ubisoft’un tüm oyunları hakkındaki son haberler için lütfen bu adresi ziyaret edin: news.ubisoft.com.