Xiaomi, bugün paylaştığı bir blog yazısıyla herhangi bir bağlantı noktası olmayan ve dört kenarı kavisli ekrana sahip olan konsept tasarım telefonunu duyurdu.

Yayınladığı konsept tasarımlar ile kullanıcıların ağzının suyunun akmasına sebep olan teknoloji markası Xiaomi, yine bir konsept tasarımla tüketicileri heyecanlandırdı. İlginç bir tasarımı olan telefonun dört tarafı kavisli 88 derecelik kıvrımlara sahip olduğu belirtiliyor. Ayrıca telefonda herhangi bir fiziksel tuş ve bağlantı noktası ile ekran çerçevesi ve ekran çentiği de bulunmuyor. Paylaşılan bilgilere göre telefon üzerinde üçüncü nesil ekran altı kamera bulunuyor.

Xiaomi’nin açıklamalarına göre bu telefon yeni nesil bir akıllı telefon deneyimi sunuyor. Tabiki tahmin edeceğiniz gibi telefonda eSIM ve ekrana gömülü parmak izi okuyucusu gibi teknolojilere sahip olacağı ifade ediliyor. Ayrıca açıklanmayan birçok yeni özelliği de kullanıcılara sunacağı belirtiyor. Xiaomi bu model için 46 farklı patent aldığını da vurguluyor. Bu konsept tasarım piyasaya çıkarmı bilinmez fakat bu telefonda kullanılan 46 farklı patent teknolojileri gelecekte Xiaomi telefonlarında göreceğiz gibi duruyor.