Mart ayının son haftası piyasaya çıkacak olan Huawei P50 serisi, üç farklı telefon modeli içeriyor.

Huawei’nin akıllı telefon işi zor zamanlar geçiriyor olsa da bu, Huawei’nin yeni telefonlar piyasaya sürmesini engellemiyor. Huawei P serisi genellikle Mart ayında piyasaya sürüldü. Güvenilir bir kaynağın sızıntısına göre yine böyle olacak ve P50 serisi 26 Mart ile 28 Mart arasında satışta olacak.

P50 serisi üç farklı telefon ve iki farklı yonga setine sahip olacak. Huawei P50 Kirin 9000E ile gelirken, P50 Pro ve P50 Pro Plus amiral gemileri Kirin 9000 üzerinde çalışacak.

Twitter kullanıcısı @RODENT950‘ye göre Huawei tasarımı tamamladı ve telefon seri üretime geçmeye hazır. RODENT950 yeni serinin yeni bir tasarım ile geleceğini söylese de yeni tasarımın kameralarla mı yoksa genel olarak telefonlar da mı olacağını söylemiyor.

Bize göre P50, P50 Pro ve P50 Pro Plus kesinlikle yeni bir kamera kurulumu, geliştirilmiş ekran ve oyun yetenekleri ile gelecek. Ekran da OLED bir panele sahip olacak. Koreli üreticiler LG ve Samsung panel ABD ambargosundan bağımsız olarak ekran sağlamaya hazır. Huawei’nin bazı cihazlar için Çinli dost şirket BOE’ye de güveneceğinden oldukça eminiz(Muhtemelen Çin pazarı için olanlar).