Samsung, canlı ve doğrusal yayın için ücretsiz ve reklam destekli Smart TV Plus akış hizmetinin bir web sürümünü ve Chromecast cihazları için ek yayın desteğini başlattı.

Daha önce Samsung TV ve mobil cihazlarla sınırlı olan bu akış ürünü, şimdi bir web hizmeti olarak piyasaya sürüldü. Samsung’un bu hamlesi, Samsung kullanıcıları ile sınırlı olan uygulamayı artık hemen hemen herkes için yaygın olarak kullanılabilir hale getiriyor. Samsung bu hizmetin lansman tarihi ile ilgili açıklama yapmazken web sürümünün resmi olarak kullanıma açıldığını bildirdi.

Samsung TV Plus yıllardır piyasada – 2016’dan beri Samsung akıllı TV’lerde mevcut – ancak akış ekosisteminin dışındaki ek cihazlara sunulması, onu Peacock, Roku Kanalı gibi reklam destekli akış hizmetleri veya Pluto TV veya Plex gibi herhangi bir sayıda doğrusal programlama hizmeti ile doğrudan rekabete sokuyor.

Şirketin bu yayın hizmetinin web sürümünü neden şimdi sessiz bir şekilde başlatmaya karar verdiği belli olmasa da, Samsung, TV Plus’ı daha geniş bir kitleye ulaştırmanın yollarını araştırıyor gibi görünüyor.