Apple, AirPods, AirPods Pro ve AirPods Max için üretici yazılımı güncellemesi yayınladı.

Apple, AirPods serisi için en son yazılım güncellemesini yayınlamaya başladı. Geleneksel olarak, güncelleme birkaç hata düzeltmesi ve performans iyileştirmesi dışında pek bir şey sunmuyor. Apple, AirPods’un en son yazılım güncellemesi için resmi değişiklik günlüğünde her zamanki gibi hiçbir şey belirtmedi.

En son yazılım güncellemesi AirPods 3, birinci nesil AirPods Pro ve AirPods Max için yayınlanıyor. Yazılım sürümü numarası 5B59’dur, önceden 5B58 idi. Ayrıca, en son yazılım güncellemesi orijinal AirPods ve ikinci nesil AirPods Pro için uygun değildir.

AirPods yazılım sürümünü nasıl kontrol edebilirim?

Apple, AirPods için ayrı bir yazılım güncelleme seçeneği sunmaz. Bu, kullanıcıların AirPods’larına zorla güncelleme yapma yolu olmadığı anlamına geliyor. Yapabilecekleri tek şey, AirPods’larının en son kullanılabilir yazılım sürümünü kontrol etmek. Bunun için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Genel’i seçin.
  3. Hakkında’yı seçin.
  4. Cihaza bağlı olan AirPods’u seçin.

Eğer AirPods’unuz en son sürümde değilse, sadece iPhone veya aynı Apple hesabına bağlı başka bir Apple cihazına bağlayın ve bekleyin. AirPods otomatik olarak en son güncellemeyi yükleyecektir.

Bu arada, Apple ayrıca iPhone için yeni bir iOS 15.7.5 güncellemesi yayınlamaya başladı. Güncelleme birçok yeni iyileştirme, güvenlik güncellemesi ve hata düzeltmeleri getiriyor. iPhone’unuzu güncellemek için Ayarlar → Genel → Yazılım Güncellemeleri’ne gidin ve en son güncellemeyi kontrol edin.