17 yıldır dünya TV endüstrisinde lider olan Samsung, sahip olduğu pazar payıyla geleceğin teknolojilerini çevre dostu çözümlerle buluşturma konusunda önemli bir adım attı. Carbon Trust kuruluşu tarafından ‘Düşük Karbon (CO2)’ sertifikasını almaya hak kazanan Samsung 2023 model NEO QLED TV serisi, karbonsuz geleceğe geçişin hızlandırılması misyonuyla hareket ediyor.

Carbon Trust tarafından verilen ‘Düşük Karbon (C02)’ sertifikasını almaya hak kazanan altı model, ürünün karbon ayak izini ölçerken, tüm yaşam döngüsünü dikkate alıyor. Sertifika, ürünün karbon ayak izinin yıl bazında ne kadar azaldığını ortaya koyarken, uluslararası standartlara göre ürün yaşam döngüsü boyunca salınan sera gazı miktarı da değerlendiriliyor.

Neo QLED 8K TV ve Neo QLED 4K TV modelleri, enerji tüketimini azaltma konusundaki çalışmaları sayesinde Düşük Karbon (CO2) sertifikasını almaya hak kazandı. Samsung, sürdürülebilirlik çalışmalarının kapsamını genişletmeye devam ederek, bu yıl 20’den fazla ürün modelinde de karbon ayak izi sertifikası almayı hedefliyor.

Samsung, sürdürülebilirlik misyonunu önemsiyor ve ürünlerini gezegenimizin geleceğini düşünerek geliştirme konusunda kararlı. Dünya TV endüstrisinde lider bir rol oynayan Samsung, çevreci ürün ve uygulamaları öncelik haline getiriyor.