2020’de iptal olan Google I/O Geliştiriciler Konferansı, bu yıl sanal olarak gerçekleştirilecek ve isteyen herkes ücretsiz olarak katılabilecek.

COVID-19 salgını 2020’deki yüz yüze etkinliklerini çoğunun iptal edilmesine neden olmuştu. Bu etkinliklerden biri de Google I/O geliştiriciler konferansını idi. Neyse ki bu yıl Sundar Pichai‘yi sahnede göreceğiz. Ancak internet üzerinden sanal olarak. Olumlu yönden düşünmek gerekirse böyle olması herkesin katılabileceği anlamına geliyor.

Etkinlik 18-20 Mayıs tarihleri ​​arasında gerçekleşecek. Kayıtlar bugün açıldı. Yazımızın sonundaki bağlantı aracılığı ile ücretsiz kayıt yaptırabilirsiniz. Google I/O 2021 etkinliği bu yıl, ‘şirket ve ürün haberlerine’ odaklanan sanal açılış konuşmaları ve atölyeler ile başlayacak. Eğitmen liderliğindeki Soru-Cevap oturumlarına kaydolmanız gerekecek. Konferans da ayrıca ürün uzmanlarıyla AMA (Bana Her Şeyi Sor) etkinlikleri de düzenlenecek. Bütün bunların dışında katılımcıların “kolaylaştırılmış forumlarda” birbirleriyle sohbet edebileceği buluşmalar da olacak.

Bu yıl farklı bir deneyim yaşatacak olan Google I/O etkinliğine isteyen herkes ücretsiz kayıt olarak katılabilecek. Google I/O 2021 etkinliğine bu bağlantıdan ücretsiz kayıt olabilirsiniz.