Daha önce bu yılın ikinci yarısına ertelenen ve yayıncılığını Paradox Interactive’in yaptığı Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2’in şimdi de süresiz olarak ertelendiği açıklandı. Bu kez ertelenme sebebi; geliştirici Hardsuit Labs’in projeden çıkartılması.

Yıl sonu kazanç raporunda açıklama yapan Paradox CEO’su Ebba Ljungerud, devam eden koronavirüs salgınının Paradox’un 2021 içinde birkaç “planlanmış ancak bildirilmemiş” yayını ertelemesine neden olduğunu açıkladı. Bu ertelenen yayınlar arasında Vampire: The Masquerade-Bloodlines 2’de bulunuyor. Ayrıca bu oyunu artık başka bir ekip geliştirip tamalayacak gibi görünüyor.

Bu konuyla alakalı Paradox CEO’su Ebba Ljungerud;Ayrıca Hardsuit Labs’ın Bloodlines 2’nin geliştirilmesine artık öncülük etmeyeceğine karar verdik ve oyundaki çalışmayı bitirmek için yeni bir stüdyo ortağıyla işbirliği başlattık. Bu zor bir karar oldu. Ancak bunun doğru bir karar olduğuna ikna olduk. Oyunun adaletini yerine getirmenin en doğru yolunun bu olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Bu açıklamanın ardından Epic Games Store Twitter üzerinden, oyun ‘süresiz olarak ertelendiği için’ ön sipariş almayı bırakacağını açıkladı.

Bloodline 2’deki gerileme birçok değişikliğe yol açmıştı. Önce, baş yazar Brian Mitsoda, oyunun 2021’deki ertelenmesinden bir hafta sonra yaratıcı yönetmen Ka’ai Cluney ile birlikte aniden kovuldu. Birkaç ay sonra, kıdemli anlatı tasarımcısı Cara Ellison Bloodlines ekibinden ayrıldı. Bunların hepsi, yarım saatlik Gamescom demosundan tam bir yıl sonra gerçekleşti. Alınan bu kararlar bazı noktalarda sert olmasına rağmen oyuncular açısından umut vaat etti.

Ertelenin sebebi o zaman Hardsuit’teki bu gelişmeler görülüyordu. Ancak tüm stüdyoyu bir projeden çıkarmak şok edici bir haber oldu. Bu durum uzun süredir çırpınan Bloodline 2’nin kaderini son derece tehlikeli bir noktada bırakıyor. Paradox, oyunu bitiş çizgisine kimin taşıyacağını henüz açıklamadı. Umarız yeni stüdyo, işkence gören oyun geliştirmesinden çok fazla etkilenmeyen bir Bloodlines 2 piyasaya çıkarır.