GameStop hisseleri bugün 90 dolara kadar geriledi. Fakat mesai sonrası artmaya devam ederek 180 dolardan kapattı.

Ocak ayında popüler oyun satıcısı GameSpot hisseleri 20 doların altına inmişti. GameSpot iflas eder mi diye düşünülürken bir anda şaşırtıcı bir şekilde hisse değeri 483 dolar seviyesine çıktı. Şubat ayına gelince bu heyecan sona erdi. GameSpot hisseleri tekrar 40-50 dolar aralığındaki normal fiyatına geldi. Tabi bu durumla birlikte birçok hisse sahibi büyük zarar etti.

Şimdi tekrar GameSpot hisselerinde bir canlanma oluyor gibi görünüyor. GameSpot’un Finans Müdürü Jim Bell’in Mart ayında istifa edeceğinin açıklamasının ardından GameSpot hisseleri tekrar yükselişe geçti. İşlem 16.00 ET’de durdurulmadan önce 91 dolar seviyesinde olmasına rağmen mesaai sonrası ticarette 185 dolara yükselmeye devam etti.

Sonuç olarak, GameStop’un Ocak ayında patlayıcı fiyat artışına neden olan olgunun bir devamı mı yoksa tamamen yeni bir şeyin sonucu mu olduğunu söylemek imkansız. Ama en azından yüzeysel benzerlikleri inkar etmek mümkün değil. Yarın çok ilginç olacak: Fiyat yükselmeye devam edecek ve hatta Ocak ayında belirlediği rekor seviyeyi aşacak mı, yoksa nispeten kısa ömürlü bir düşüş olacak mı? Yarın gözlerimiz GameSpot hisseleri üzerinde olacak.