GTA 5, satış rakamları ile oyun dünyasına damgasını vurmaya devam ediyor. Yılların eskitemediği GTA 5 satış rakamları ile rakiplerini geride bırakmaya devam ediyor. 7 yıllık bir oyun olmasına rağmen, halen milyonlarca aktif oyuncu tarafından büyük bir ilgiyle oynanan GTA 5’in bugün ise 135 milyon adet satışı geride bıraktığı duyuruldu.

Hatırlarsanız, Take-Two geçtiğimiz Haziran ayında GTA 5’in toplamda 135 milyon kopya sattığını açıklamıştı. Bu çeyrekte de oyunun satış rakamlarının 135 milyon seviyelerinde olduğunu ifade eden dağıtıcı firma, son çeyrekte oyunun 1 milyondan az adet sattığını açıkladı.

Ufak bir karşılaştırma yapacak olursak, bildiğiniz üzere dağıtıcı firma 30 Haziran’da biten çeyrek sürecinde toplamda 20 milyon adet kopya satarak 135 milyon adete ulaştığını söylemişti. Ancak Haziran’dan bu zamana kadar söz konusu oyunun 1 milyon adetten az sattığını ifade eden firma, ilk kez GTA 5’in satışlarının ciddi anlamda düştüğüne de özellikle dikkat çekti.

GTA 5’in haricinde yayınlanan raporda Red Dead Redemption 2NBA 2K21The Outer WorldsMafia Trilogy ve PGA Tour 2K21 gibi popüler yapımlarında satış rakamlarına yer verildi.

Bu kısımdaysa Red Dead Redemption 2‘nin toplamda 35 milyon adeti geride bıraktığını belirten Take-Two, aynı zamanda NBA 2K21‘in de toplamda 5 milyon adet satarak büyük bir başarıya imza attığını belirtti. Take-Two tarafından açıklanan satış rakamlarını ise hemen aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Açıklanan Satış Rakamları:

  • GTA V – 135 milyon adet 
  • Red Dead Redemption 2 – 35 milyon adet
  • NBA 2K21 – 5 milyon adet
  • The Outer Worlds – 3 milyon adet
  • Mafia Trilogy / Definitive – 2 milyon adet
  • PGA Tour 2K21 – 1 milyon adet

Kaynak: https://www.technopat.net/2020/11/09/gta-5-satislari-135-milyon-adete-ulasti/