Oppo, katlanabilir telefonu Oppo X 2021’in nasıl çalıştığını açıklayan bir video paylaştı.

Oppo X ilk olarak Inno Day 2020‘de tanıtıldı. Şirket şimdi MWC Shangahi 2021‘de katlanabilir telefonuyla ilgili daha fazla ayrıntı açıklıyor. İşte ekranın 6,7 inçden 7,4 inçe nasıl genişlediğini açıklayan kısa bir video.

Videoda gösterildiğine göre eylem, iki silindirli motor tarafından destekleneniyor. Triger kayışına benzer olan Warp Track laminatına geçen çarkları kullanıyor. Laminat, hem sert hem de ince olmasını sağlamak için yüksek mukavemetli(dayanıklı) çelikten yapılmış. Bu çeliğin en ince hali yalnızca 0,1 mm olmasına rağmen yine de ekranı destekleyecek kadar güçlü.

Geri çekilmiş veya uzatılmış olsun, ekran 2’si 1 arada plaka tarafından da destekleniyor. Telefonun genişliğini değiştirirken rulo motorları birbirlerinden kayarak geçmelerine olanak tanıyan ve birbirine geçen metal şeritlerden yapılmış. Oppo’nun mühendisleri, çok sayıda testten sonra 6.8 mm’lik bir eksen kullanmış. Bu durum, esnek OLED panelinin, aynı zamanda makul bir kalınlıkta tutarak kırışıklıklar oluşmadan eksen etrafında dönmesine izin veriyor. Bu arada, Oppo X 2021’de, Oppo’nun Air Charging teknolojisi de yer alıyor.