Riot Games, bugün yaptığım bir paylaşımda, PC’de Counter Strike Go’ya rakip olan Valorant’ın mobil platformlara geleceğini duyurdu.

İlk duyurulduğunda oyuncuları heyecanlandırmış olan FPS oyunu çıkışıyla birlikte milyonların beğenisini kazanmış ve halen oyuncular tarafından sevilerek oynanıyor. Oynanış tarzı olarak CS Go’ya çok benzeyen oyun, kendine has karakterleri ve oynanışıyla birlikte şu anda CS Go için ciddi bir rakip konumunda.

Valorant mobil sürümü için henüz çok fazla ayrıntı yok. Ne zaman çıkacağı, hangi donanımda olacağı veya ana oyundan nasıl farklı olacağı gibi bir çok ayrıntı verilmedi. Ancak Riot Games, yeni sürümün Valorant Mobile olarak adlandırılacağını söylüyor.

Geliştirici, geçen yıl piyasaya sürülen oyunun PC versiyonunun şu anda aylık ortalama 14 milyon oyuncu oynadığını iddia ediyor. Riot Games, İzlanda’daki bir Valorant etkinliğinin bugüne kadarki en büyük rekabete dayalı turnuva olduğunu ve 31 Mayıs’ta 1 milyondan fazla eşzamanlı izleyicinin finalleri izlediğini da ekliyor.

Geliştirici, ayrıntılara girmeden mobil versiyonun yanı sıra “Valorant’ı dünya çapında daha fazla oyuncuya getirmek için franchise’ı genişletmeye hazırlanıyoruz” diyor. Riot’un Valorant’ı başka şekillerde geliştirip etinden ve sütünden faydalanmak istediği ortada (League and Legends oyununda yaptığı gibi). Bildiğiniz gibi yapımcının diğer oyunu olan League and Legends için şu anda çizgi romanlardan dijital kart oyunlarına Netflix’te yakında çıkacak bir animasyon dizisine ve hatta kitabına kadar bir çok franchise çıkarmış ve çıkarma planları içerisinde. Geliştirici aynısını Valorant içinde uygulayacak gibi duruyor.