Donanıma ihtiyacınız olmadan oyunları RTX açık şekilde oynamanıza imkan sağlayan bulut tabanlı oyun platformu GeForce Now Türkiye’nin paket fiyatları açıklandı. Oyuncular bu fiyatlara çok memnun kalmayacak.

Turkcell ve Nvidia ortaklığı ile Türkiye’ye getirilen bulut oyun hizmeti GeForce Now’ın paket fiyatları açıklandı. Açıklanan fiyatlar oyuncuları biraz hayal kırıklığına uğratacak. Geforce Now globalde ilk ay için 4.99 dolar, sonraki aylar için 24.95 dolarken Türkiye’de benzer bir fiyat politikası beklenirken maalesef böyle olmadı. Belirlenen fiyatlar döviz kuruna çevirildiğinde ucuz gibi dursa da ülke para birimine göre global fiyattan daha yüksek.

GeForce Now Türkiye Fiyat Ne Kadar?

GeForce Now Türkiye için Basic ve Premium olarak iki paket beklenirken Lansmana Özel 3 Aylık Avantajlı Paket adında beklenmedik kısa süreli bir paket de seçenekler arasına eklendi.

Basic Paket Ücretsiz

Basic paket oyunculara ücretsiz olarak sunulan bir paket olacak. Bu pakette oturum süresi 1 saatle sınırlı, RTX seçeneği kapalı ve sunucunun belirli bir kapasitesi ayrılmış şekilde hizmet verecek.

Premium Paket – 74,9 TL / aylık abonelik

Bu paketle oyuncuların herhangi bir sınırı bulunmayacak. Bu paket sahibi olan oyuncular öncelikli erişim hakkı ve uzatılmış oturum süresi ile RTX kalitesiyle oyun oynama deneyimine sahip olacak. Bu paketle oyuncuların herhangi bir taahhüt bulunmayacak. İstedikleri zaman aboneliklerini iptal ettirebilecek. Bu abonelik aylık yenilenebilir bir sistem benimseyecek.

Lansman Özel Premium Paket – 149,7 TL / 3 ay

Bu paket normalde olmaması gereken bir paket seçeneği. Adından da anlaşılacağı üzere lansmana özel olarak oluşturulmuş ve kısa vadeli bir paket olacak. Bu paket ücreti üç aylık peşin olarak alınacak. Bu paketi alan oyuncular üç ay boyunca Premium Paket avantajlarından faydalanacak. Üç ay sonunda oyuncular ya ücretsiz Basic Paket’ten ya da Premium Paket’e 74,9 lira ödeyerek GeForce Now aboneliklerine devam edecek.

Paket satışında ön kayıt yaptıranlara öncelik tanınacak

GeForce Now Türkiye için ilk etapta parayı veren düdüğü çalamayacak. GeForce Now Türkiye 15 Mart’taki lansman tarihinden sonra aboneleri ilk başta kademeli olarak alacak. Bunu da kaydolma tarihi baz alınarak yapacak. Böylelikle ön kayıt yaptırma tarihine göre kullanıcılar sırayla davet edilecek. Paket Satın Alabilir statüsünde olan kullanıcılar e-posta ve SMS ile bilgilendirilecek. Paketler lansman tarihi 15 Mart’tan sonra belirlenen kullanıcılar için 00:01 itibarıyla satın alınabilir olacak.