Euro Truck Simulator 2, Beyond the Baltic Sea güncellemesinden sonra Avrupa’yı istila etmeye devam ediyor. Şimdi de sırada Rusya var.

Oyunun geliştiricisi SCS Software, on sekiz tekerlekli kamyonlarını şimdi de Rusya’nın kalbine götürmeye hazırlanıyor. Hatta Rusya’nın bazı kısımları Euro Trucks 2’ye dahil edildi bile. Mesela St Petersburg Beyond the Baltic Sea DLC’sinde boy göstermeye başladı. Ancak Heart Of Russia DLC’si, oyuncuları Moskova, Volga ve Oka nehirleri ile sayısız eski köy ve orman boyunca götüren kamyon yollarıyla Rusya’yı keşfe çıkaracak.

Rusya’nın ölçek olarak tüm Avrupa’yı kolayca yutacak büyüklükte olduğunu düşünürsek tüm ülkede kamyon kullanmayı beklemeyin. Geliştirici SCS, ülkenin ‘Avrupa’ bölümünü tek bir güncellemede kaplamaya çalışmayacağını bunun yerine kabaca Volga nehrine ulaşmayı tercih ettiğini söylüyor. Durum böyle olsa bile, Rusya’nın yaklaşmakta olan İberya genişlemesiyle karşılaştırıldığında, bugüne kadarki en büyük kara parçası eklemesi olmasını beklemek gerekir.

Bir Steam blog yazısında stüdyo, ilki henüz geliştirme aşamasındayken(İberya DLC’si) ikinci bir büyük güncellemeyi ifşa ederek ‘topluluğun kafasını karıştırmamayı’ umduğunu bildirdi. Ancak Iberia bu Nisan ayında piyasaya sürüldüğünde, geliştirici bir sonraki yolculuğuna girişmeye hazır olacak.

Detaylar bildirildikçe sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.