Ubisoft, Far Cry 6’nın 7 Ağustos’a kadar Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4 ve Windows PC için Epic Games Store ile Ubisoft Store’da ücretsiz olarak oynanabileceğini duyurdu.

Yeni oyuncular, baştan sona koop olarak oynanabilen tam oyunun yanı sıra, bugüne kadar yayımlanan tüm ücretsiz indirilebilir içeriklere erişebilecekler. Oyuncular arkadaşlarıyla birlikte oynayarak Yara’yı kurtarabilir, Danny Trejo ile taco dağıtırken savaşabilir, bir Rambo hayranıyla güçlerini birleştirebilir, Chorizo’yu Shadow Place’ten kurtarabilir ve çok daha fazlasını yapabilirler!

Far Cry 6’da Antón Castillo rejimine karşı mücadeleye devam etmek isteyenler oyundaki ilerlemelerini sürdürerek oyun, Sezon Kartı ve DLC’lerde indirimlerden yararlanacak:

  • Ubisoft Store (PC): Şu andan itibaren 16 Ağustos’a kadar oyuncular, oyunun Standart, Gold ve Ultimate sürümlerinde yüzde 60, Sezon Kartı ve üç DLC’de yüzde 50 indirimden yararlanabilir. Ayrıca, promosyon döneminde Far Cry 6’yı satın alanların sepetlerinin tümüne ek %10 indirim uygulanır! Ayrıntılı bilgiye şu adresi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz: store.ubisoft.com.
  • Epic Games Store (PC): Şu andan itibaren 8 Ağustos’a kadar oyuncular, oyunun tüm sürümlerinde yüzde 60, Sezon Kartı ve üç DLC’nin hepsinde yüzde 50 indirimden yararlanabilir.
  • Xbox: Şu andan itibaren 15 Ağustos’a kadar oyuncular, Xbox’ın Achievement Hunter indirimleri kapsamında oyunun Standart ve Gold sürümlerinde yüzde 60, Sezon Kartı’nda ise yüzde 50 indirimden yararlanabilir.
  • PlayStation: Şu andan itibaren 17 Ağustos’a kadar oyuncular, PlayStation Store’un Yaz İndirimleri kapsamında oyunun Standart ve Gold sürümlerinde yüzde 60, Sezon Kartı’nda ise yüzde 50 indirimden yararlanabilir.

Ek olarak Far Cry 6, bugün başlayan ve 13 Ağustos TSİ 06:59’da sona eren Fotoğraf Modu yarışmasını duyurdu. Katılmak için dünya çapındaki tüm oyuncular; Twitter, Instagram veya TikTok’ta “yaz teması”nı en iyi şekilde yansıtan bir oyun içi fotoğraf, video veya GIF paylaşmak için fotoğraf modu özelliğini kullanabilir. AMD Radeon RX 6800 XT ekran kartı, Far Cry 6 koleksiyon figürü, Tobii göz takip cihazı ve Corsair kulaklık gibi heyecan verici ödüller kazanma şansı için tüm paylaşımlar #FarCry6FreeWeekendContest etiketini içermelidir. Beş kazanan Far Cry 6 topluluk geliştirme ekibi tarafından seçilecek ve 10 kazanan tüm geçerli başvurulardan rastgele seçilecek. Resmî kurallar için lütfen şu adresi ziyaret edebilirsiniz: www.FarCry6.com/Contest.

7 Ekim 2021’de dünya çapında satışa sunulmasından bu yana Far Cry 6; oyuna yeni özel operasyonlar, ücretsiz Danny Trejo, Rambo ve Stranger Things crossover görevleri ve ayrıca Sezon Kartı’nın bir parçası olarak üç büyük DLC (Vaas: Insanity, Pagan: Control ve Joseph: Collapse) ekledi.