Metroid Prime Remastered’ın dijital versiyonu sunumdan kısa bir süre sonra Nintendo eShop’ta piyasaya çıkarken, fiziksel versiyonu 3 Mart’ta mağazalarda satışa sunulacak.

Nintendo ayrıca belirli Game Boy oyunlarından oluşan büyüyen bir kütüphanenin, dokuz klasik oyunla başlayarak sunumdan kısa bir süre sonra Nintendo Switch Online hizmetine katılacağını duyurdu. Sunumdan kısa bir süre sonra altı klasik oyundan başlayarak seçkin Game Boy Advance oyunlarından oluşan büyüyen bir kitaplık Nintendo Switch Online + Expansion Pack hizmetinde oyunculara sunulacak.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild‘ın devamı niteliğindeki The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Nintendo Direct’ta öne çıkıyor.Link’in büyük macerasının oyun içi görüntüleri arasında Hyrule’un üzerinde yüzen adalar, daha önce hiç görülmemiş silahlar ve gizemli araçlar yer alıyor. Ayrıca, garip bir gezegende minicik yaratıklara rehberlik ederek engelleri aşmanız gereken serinin en yeni oyunu Pikmin 4‘ün ilk tam oynanış fragmanı yayınlandı. Fragmanda Space Dog, Ice Pikmin ve bir dizi yeni keşif gözüküyor. Pikmin 4, 21 Temmuz 2023’te Nintendo Switch’e gelecek.

Video sunumunun öne çıkan diğer özellikleri arasında Nintendo’nun geliştirme ve yayıncılık ortaklarından birçok sevilen karakterin ve serinin Nintendo Switch’e dönüşünü gösteren açıklamalar yer alıyor. Bunlar arasında PROFESÖR LAYTON ve Layton serisinin yeni oyunu Disney Illusion Island,  2D platform macerasında Mickey ve Arkadaşlarını içeren; Samba de Amigo: Party Central, Her zamankinden daha harika bir şekilde yeniden doğan klasik ritim oyunu Baten Kaitos I & II HD Remaster, Nintendo GameCube RPG klasiklerinin yeniden canlanması; Ghost Trick: Phantom Detective, gizemli gerilim; ve Tüm Evrenin Kralı’nın We Love Katamari REROLL+ Royal Reverie’deki dönüşü.

Nintendo Direct videosunun tamamını izlemek için tıklayın: https://youtube.com/live/u2TQ-Obts7s