Bethesda tekleme sorununun farkında ve bir yama yolda. Ancak Digital Foundry’den Alex Battaglia’nın ayrıntılı bir videoda bu sorunu düzeltmek için deneyebileceğiniz birkaç şey sunuyor. İşte Deathloop tekele sorununu çözme yöntemleri:

Deathloop, AAA oyun deneyimi harika bir şekilde sunuyor(sorunsuz bir şekilde çalıştığını varsayarsak). Bethesda tekleme sorununun farkında ve bir yama yolda gibi görünüyor. Ancak Digital Foundry’den Alex Battaglia’nın aşağıdaki ayrıntılı videoda açıkladığı gibi, şu anda bunu düzeltmek için deneyebileceğiniz birkaç şey bulunuyor.

Deathloop tekele sorununu çözme yöntemleri:

  • Kalite ayarlarınızı azaltın.
  • Beta Kodunu deneyin: Steam oyun ayalarına girip betalar kısmında juliannashotme kodunu deneyin.
  • Kare hızınızı 60 veya 120 fps’de kilitleyin(Bu yöntem biraz mantıksız duruyor)

Yukarıdaki videoda bu yöntemlerin nasıl yapıldığını detaylı izleyebilirsiniz.

Yöntem 1

Biz bu üç seçenekten sonuncusuyla başladık. Çünkü bu yöntem mantıksız görünmesine rağmen bizim işimize yaradı. Değişken yenileme hızına sahip şık bir G-Sync / FreeSync monitörünüz varsa işe yarayan tek şey bu olabilir. Oyunun Video Ayarları sayfasına gidin, V-Sync’i tamamen kapatın ve FPS Sınırlayıcınızı 60’a veya bilgisayarınız yeterince güclüyse 120 fps’ye ayarlayın.

Şunu soruyor olabilirsiniz: “V-Sync’in tüm amacı ve benim süslü VRR monitörümde bu tür bir teklemeleri önlemek değil mi?” Evet. Ancak Digital Foundry’nin açıkladığı gibi, gördüğünüz şeyin GPU’nuzun karelerini monitörünüzün yenileme hızıyla senkronize etmekten çok fare hareketiyle ilgisi var. Bu bir yenilemenin ortasında kareler çarptığında gördüğünüz yırtılma veya kareler geciktiğinde yaşayabileceğiniz mikro tekleme değil.

Aslında Battaglia, Deathloop’un mükemmel kare süreleri sağlayabildiğini gösteriyor. Dijital karakterinizin başını, değişken yenileme monitörünüzün sağlamak için tasarlandığı gibi standart olmayan yenileme hızlarında çevirdiğinizde bir uyumsuzluk oluşuyor. Bir RTX 3080 ile 4K’ya yakın çözünürlükte birçok sahnede G-Sync monitörümüze kolayca 80 fps gönderebiliyor, ancak sezgisel olarak 60’a kilitlemek her şeyi çok daha yumuşak hissettirdi.

Yöntem 2

Listedeki diğer bir düzeltme yöntemi(gerçi bunu bir sonraki genel yamadan sonra geri almak da isteyebilirsiniz) Bethesda’nın şu anda kullanıcılardan teste yardımcı olmalarını istediği betayı deneyebilirsiniz. Steam kitaplığınızda Deathloop’a sağ tıklayın, Özellikler’i ve ardından Beta’yı seçin, juliannashotme‘yi erişim kodu alanına girin, Kodu Kontrol Et’e basın ve ardından görünmesi gereken public_beta seçeneğini seçin.

Digital Foundry, beta sürümünün varolan sorunlarından birini düzelttiğini bildiriyor. Ancak şunu bilin ki bu bir beta süreci ve oyun içerisindeki başka sorunları da beraberinde getirebilir. Videoya göre de getiriyor.

Yöntem 3

Son çözüm yöntemi olarak, oldukça zorlu bir oyun için gereksiz yere yüksek grafik ayarları seçiyor olabilirsiniz. Deathloop, yukarıdaki videoda görebileceğiniz gibi, Çok Yüksek veya Ultra ile karşılaştırıldığında genellikle çok az fark olduğu görünüyor. Bu yüzden ayarlarınızı Ultra’dan Çok Yüksek ayara getirmeniz tekleme sorunun çözebilir.