POCO, Mayıs ayında Türkiye’de satışa sunulacak yeni amiral gemisi akıllı telefonu POCO F4 GT’nin yanı sıra POCO Buds Genshin Impact Editon kulaklığı ve POCO Watch akıllı saati tanıttı.

Dünya genelinde teknoloji meraklısı gençler arasında en popüler teknoloji markalarından biri olan POCO, yeni akıllı telefonu POCO F4 GT’nin yanı sıra ilk akıllı AIoT ürünleri POCO Buds Pro Genshin Impact Edition ve POCO Watch’ı gözler önüne serdi.

POCO’nun yeni amiral gemisi akıllı telefonu POCO F4 GT, LiquidCool Technology 3.0, 4nm Snapdragon 8 Gen 1 işlemci, 120Hz yenileme hızıyla AMOLED düz ekran, açılır tetikleyiciler, 120W HyperCharge gibi gelişmiş özellikleriyle son derece üstün bir performans sunuyor. POCO Buds Pro Genshin Impact Edition, yapay zeka destekli gürültü engelleme ve 28 saatlik ultra uzun pil ömrü ile özellikle Genshin Impact fanı ve mobil oyun meraklısı kullanıcılar için etkileyici bir deneyim sunuyor. POCO Watch ise 100’den fazla fitness modu, 24 saat kalp atış hızı takibi ve 14 güne kadar kullanım sağlayan uzun pil ömrü ile kişisel sağlığına önem veren kullanıcılar için özel olarak tasarlandı.

POCO Küresel Ürün Pazarlama Müdürü Angus Ng, “Yeni akıllı telefonumuz POCO F4 GT’yi piyasaya sürmekten büyük heyecan duyuyoruz. Şaşırtıcı derecede uygun fiyatı ve ödün vermeyen kullanıcı deneyimiyle özellikle oyuncuların günlük hayatlarının vazgeçilmez bir parçası olacağına inanıyoruz. Ayrıca, AIoT serimizin ilk ürünleri POCO Buds Pro Genshin Impact Edition ve POCO Watch’ı sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Farklı ürün teklifleriyle farklı tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak her zaman en büyük önceliğimiz olmaya devam edecek” dedi.

POCO F4 GT: Eşsiz performans sunan, olağanüstü bir amiral gemisi akıllı telefon

POCO F4 GT, 3.0GHz hızında çalışan 8 çekirdekli amiral gemisi 4nm Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisiyle teknoloji meraklısı gençlerin ve sıkı oyuncuların büyük beğenisini kazanacak. Güçlü Android çipseti, işlemci performansını yüzde 20, GPU performansını yüzde 50’ye kadar artırıyor. Ayrıca yükseltilen UFS 3.1 ROM ve daha kısa yükleme süreleri için 6400 Mbps’ye kadar destekleyen üst düzey LPDDR5 RAM sunuyor.

Oyun telefonlarında en önemli şeylerden biri ısı yönetimidir. Küçük boyutlu bir cihazın uzun süreler boyunca çalışması performansta düşüşe yol açabilir. Bu nedenle POCO F4 GT, sektörün en gelişmiş soğutma sistemlerinden biri olan LiquidCool Technology 3.0 ile donatıldı. 4.860 mm²’lik çift VC soğutma sistemi, yüksek güç gerektiren oyunlarda cihazın ısısını düşürmeyi başarıyor.

POCO F4 GT, POCO’nun 120W HyperCharge teknolojisiyle 17 dakikada tamamen şarj olan 4.700mAh yüksek kapasiteli pile sahip. Oyun sırasında şarjın azalması durumunda POCO F4 GT’nin pili yalnızca 27 dakikada yüzde 100 şarj düzeyine ulaşabiliyor. Cihaz yalnızca hızlı şarj süreleri sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda AdaptiveCharge özelliği sayesinde pil ömrünü ve sağlığını da koruyor. Bu özellik, telefonun gece boyunca yüzde 80 ve yüzde 100 şarj aralığında aşırı şarj olmasını önlüyor.

Cihazın açılır tetikleyicileri, oyunlarda mücadeleye hazır olunması için mükemmel bir kurulum sağlıyor. 1,5 milyon kez basılmayı kaldırabilen benzersiz levitasyonuyla bu tetikleyiciler 100’ün üzerinde popüler oyunda test edildi. Bu da modele rakipsiz bir stabilite ve eşsiz bir kararlılık sağlıyor. Android akıllı telefonlarda bulunan en iyi lineer motorlardan biri olan CyberEngine, üstün oyun deneyimi için daha fazla titreşim aralığı sunuyor. Cihaz, yalnızca uzun süren mobil oyun oturumları için değil, günlük kullanımda kullanıcıların karşısına çıkabilecek her şeye hazır. Tetikleyiciler, oyun modu haricinde hızlı erişim amaçlı kısayol olarak da kullanılabiliyor. Örneğin tetikleyiciler kullanılarak kamera, ekran kaydı veya el feneri kolay ve hızlı bir şekilde aktif hale getirilebiliyor.

Kullanıcılar tek bir düğmeye basarak POCO’nun 480Hz dokunmatik örnekleme hızı ve 120Hz yenileme hızını bir araya getiren en son 6,67 inç AMOLED ve 10-bit TrueColor düz ekranını aktif hale getirebiliyor. Bu sayede kullanıcılar ekranın dışına taşacakmış gibi gerçeğe en yakın renklerle oyun oynama ve film ya da dizi izleme fırsatı buluyor. POCO F4 GT, uzun süren oyunlarda kullanıcıların gözlerini korumak için yüksek frekanslı PWM karartmayı kullanıyor ve düşük ışık ayarlarında renk doğruluğunu koruyor. Display Mate’in 15 ekran performans rekorunu egale eden ve kıran cihazın ekranı A+ olarak derecelendirildi.

POCO F4 GT Çıkış Tarihi

POCO F4 GT’nin Hayalet Siyahı (Stealth Black), Şövalye Gümüşü (Knight Silver) ve Siber Sarı (Cyber Yellow) olmak üzere üç farklı rengi bulunuyor. Mayıs ayının sonunda 12GB+256GB varyantı Türkiye’de satışa sunulacak.