Apple, iPhone 12 serisini duyurmasının ardından henüz satışları başlayıp tüketici ile buluşmamışken Samsung’un yeni amiral gemisi lansmanı Galaxy S21 hakkında söylentiler duyulmaya başlandı.

Jon Prosser’e göre, Koreli teknoloji devi bir sonraki amiral gemisini önümüzdeki yıl 14 Ocak gibi erken bir tarihte piyasaya sürecek. Daha önceden Şubat veya Mart aylarında telefon çıkışı olağan zaman olmasına rağmen şirketin S serisi telefonlarını piyasaya süreceği en erken tarih olacak.

Paylaşılan rapora göre, Apple’ın dört iPhone’u modeli açıklamasına rağmen Samsung’un üç telefona (Galaxy S21, S21 + ve S21 Ultra) bağlı kalacağını gösteriliyor. Ayrıca görüntülü analist Ross Young’ın tweet’i sayesinde yaklaşan bu cihazların hangi renkte piyasaya sürüleceği konusunda da fikir sahibi oluyoruz.

Olağan özellik sızıntılarının yanı sıra cihazlar hakkında birçok ilginç söylenti mevcut. Geçen ay Kore medyası Samsung’un amiral gemisinin kutusundan şarj adaptörü ve kulaklıkları çıkararak Apple’ın adımlarını izlemeyi düşündüğünü bildirdi.

Bununla birlikte, Koreli TopDaily’nin son raporu şirketin yaklaşmakta olan Galaxy Buds Beyond’u yeni amiral gemisi S21 perakende paketi ile birlikte verebileceğini öne sürüyor. Şimdiye kadar Samsung kablosuz kulakları ön sipariş veren tüketicilere göndermişti. Bu kez de aynı yolu izleyebilir.