HP Inc.’in oyun çevre birimleri ekibi, oyun ve e-sporda marka lideri HyperX, mobil oyunlar için kablosuz HyperX Clutch kumanda kolunu piyasaya sürdüğünü duyurdu.

HyperX Clutch kablosuz kumanda kolları, mobil oyunlar için gelişmiş kontroller sağlamak üzere tanıdık tam boyutlu standart kumanda düzeni, tutma kolları üzerinde bulunan dokulu yüzeyiyle rahat ve ergonomik bir kullanım sağlar. HyperX Clutch, Android mobil cihazlarda ve PC ‘de bulunan kumanda destekli oyunlarla uyumludur.

HyperX Clutch kumanda, dokulu kumanda kolları ve telefon tutmaktan daha fazla konfor sunan ergonomik tasarımıyla rahat bir oyun deneyimi sağlar. HyperX Clutch kablosuz oyun kumandası, kullanıcıların Bluetooth 4.2 veya PC için 2.4 GHz kablosuz alıcı aracılığıyla Android mobil cihazlar için kablosuz desteğe sahip PC ve Android mobil cihazlar arasında geçiş yapmalarını sağlar. Beraberinde gelen USB-C – USB-A kablosu ile PC bağlantısı sağlayan kablosu, kullanıcıların birden fazla cihaz aracılığıyla bulut paylaşımı üzerinden oyun oynamanın tüm avantajlarından yararlanmalarını sağlar.

HyperX EMEA İşletme Müdürü Bianca Walter, “Oyun deneyimini yükselten uzun ömürlü ve uygun fiyatlı ürünler için çalışıyoruz.” diyerek; “Yeni piyasaya sürülen HyperX Clutch kablosuz, birden fazla platformda oyun oynayan oyuncular için oyun konforunu artıran ergonomik bir tasarıma sahip.” sözlerine eklemiştir.

HyperX Clutch kablosuz, standart denetleyici düzeni kullanırken, rekabet avantajı için kumandanın üzerinde ek Turbo ve Clear tuşları bulunmaktadır. HyperX Clutch, tabletler ve telefonlar için bir masaüstü aracı olarak işlev görebilen, 41mm’den 86mm’ye kadar olan telefonların güvenli bir şekilde takıldığı telefon klipsi içerir. Kumanda, daha uzun oyun seansları için tek bir şarjla 19 saate kadar pil ömrü sunan dahili 600 mAh şarj edilebilir pil ile donatılmıştır.

HyperX Clutch Kablosuz Özellikleri

Kumanda Özellikleri

Bağlantı tipi: 2.4GHz kablosuz / Bluetooth / kablolu
Uyumluluk: Android, PC

Pil Özellikleri

Pil ömrü: 19 saate kadar
Pil kapasitesi: 600mAh

Fiziksel Özellikler

Uzunluk: 110.3mm
Yükseklik: 75.1mm
Genişlik: 155.6mm
Mobil klips boyutları: 41mm – 86mm
Ağırlık (kablosuz): 270g
Kablo tipi ve uzunluğu: Ayrılabilir USB-C kablosu, 2.95m