Switch’te hala Netflix veya Twitch gibi uygulamalar yok ancak Nintendo, Pokémon’a adanmış medya uygulaması Pokémon TV’nin artık konsolda mevcut olduğunu duyurdu.

Pokémon TV, Pokémon meraklılarının uzun süredir devam eden çizgi dizilerin bölümlerini, oyunculara ipuçları ve püf noktaları sunan videoları bunu dışında rekabetçi Pokémon yayınlarını izlemek için kullanabilecekleri bir uygulama. Uygulama 2019’da mobil ve akıllı TV’lerde kullanıma sunuldu ve şimdi Switch’te ücretsiz olarak sunuluyor.

Pokémon TV uygulaması, yedi Pokémon şovunun tüm bölümlerini ücretsiz olarak izleyebilmenin yanı sıra daha genç oyunculara ve hayranlara yönelik programlama ile bir Junior kategorisi başlatıyor.

Japonya’daki ilk çıkışından yirmi beş yıl sonra, Pokémon hala inanılmaz miktarda başarıya sahip. Geçen hafta The Pokémon Company, Pokémon açık dünyası hakkında daha fazla bilgi paylaştı. Pokémon, bu yıl çılgınca popüler ve şaşırtıcı derecede erişilebilir Pokémon Unite ile MOBA sahnesine girdi ve Pokemon Go lansmanından beş yıl sonra resmen hala mobil pazarı eziyor.