Nintendo, basında çıkan 4K destekleyen Switch Pro geliştirmekte olduğunu haberlerini yalanladı ve OLED ekranlı Nintendo Switch dışında yeni bir konsol geliştirdiklerini açıkladı.

Büyük bir şirketin ortaya çıkan bir haberin tamamını reddetmesi nadir görünen bir olaydır. Ancak Nintendo bugün işte tam olarak bunu yaptı. Japon şirket, Bloomberg’in “Nintendo’nun oyun geliştiricilerinden 4K çözünürlüklü oyunlar geliştirmeye zorladığına” dair çıkan haberlerini bir basın açıklaması yayınlayarak reddetti. Ayrıca açıklamasına yaklaşan ya da potansiyel olarak iptal edilen bir “Switch Pro” el konsolu olmadığını da ekledi.

Nintendo paylaşımında, Nintendo’nun 4K destekli bir Nintendo Switch için oyun geliştirmeyi sürdürecek araçlar sağladığını bilgisinin doğru olmadığı konusunda ısrar ediyor. Ayrıca, önümüzdeki hafta çıkacak olan biraz rafine edilmiş OLED Switch modeli dışında herhangi bir yeni Nintendo Switch planı olmadığını da söylüyor.

Bloomberg, yaptığı haberin arkasında duruyor gibi görünüyor. Paylaşılan haberin bilgileri son derece iyi kaynaklara sahip olan saygın oyun/teknoloji endüstrisi gazetecilerinden geliyor. Haberde, 11 farklı oyun şirketindeki isimsiz çalışanların hepsinin bir 4K Switch geliştirme kitine sahip olduklarını söylüyor.

İlerleyen günlerde hangi tarafın doğruyu söylediği ortaya çıkacaktır. Geçmişten günümüze kadar sizde bilirsiniz ki oyun ve teknoloji dünyasında hiçbir sır gizli kalmıyor.