Netflix bugün, zevklerinize göre önerilen şovları indiren yeni bir özelliğini duyurudu.

Akış devi, beğeneceğiniz yeni içeriği otomatik olarak indiren yeni bir özelliği duyurdu. Bu yeni özelliğin adı Download For You(Sizin İçin İndirilenler). Bu özellik zevklerinize uygun yeni dizi ve filmler bulmak için izleme geçmişinizdeki verileri tarıyor ve beğeneceğinizi düşündüğü içerikleri bulunuyor. Ardından, içeriği bir Wi-Fi ağına bağlandığında mobil cihazınıza otomatik indiriyor. Bu özellik aslında indirilen bir dizi bölümünü izledikten sonra otomatik olarak silen ve ardından bir sonraki bölümü indiren Netflix’in Akıllı İndirmelerine bir ek yetenek olacak.

Özellik şu anda yalnızca Android’de mevcut. Ancak bu yeni özellik yakında iPhone telefonlara da gelecek.

Netflix Sizin İçin İndirilenler Nasıl Açılır?

  • Öncelikle Netflix uygulamanızın güncel olduğundan emin olun.
  • Eğer Netflix mobil uygulamanız güncelse uygulamayı açıp indirilenler sekmesine girin.
  • Burada ‘Sizin İçin İndirilenler Özelliği’ başlığı altındaki AYARLAR’a girin.
  • Daha sonra telefonunuz içerisinde kaç GB’lik video tutulmasını ayarlamanız istenecektir. (3GB 12 saatlik dizi ve filme denk gelmektedir)
  • Alan kısmını belirledikten sonra AÇ tuşuna basarak ‘Sizin İçin İndirilenler’ özelliğini aktif etmiş oluyorsunuz.
  • Bu yeni özellikle ilgili daha sonra ayarlarda değişiklik yapmak isterseniz yine Netflix mobil uygulamanızda indirilenler sekmesine gelip, en üstteki Akıllı İndirme yazısı yanındaki çark resmine tıklayıp yapabilirisiniz.

İndirilenler kısmındaki dizi ve filmleri izlerken internet kotanızdan harcanmayacağı gibi internet olmayan bir yerde de izleyebileceksiniz.