Bu Pazar Anneler Günü ve Google bu günü kutlamak için Asistan’a yeni özellikler getiriyor.

Google, yeni çanlar, iyileştirmeler ve çocuklara yönelik okunabilecek bazı yeni hikayeler gibi aileler için bazı iyileştirilmiş Asistan özelliklerini duyurdu. Bu yeni özellikler arasında Anneler Günü’ne özel yeni içeriklerde sunuluyor.

Bu özelliklerinin en önemlisi aile grubunuzdan paylaşılan yayınların yalnızca ayrı odalardaki Google Home cihazlarından değil, Android ve iOS cihazlarınızdan da ulaşabilecek olması. Mesela aile gurubundaki bir kullanıcı ‘Hey Google, aileme öğle yemeğinin hazır olduğunu söyle’ diyebilecek ve aile bir bildirim alıp sesli yanıt verebilecek.

Bu yeni özellik, alarm ayarlamaya benziyor ancak farkı evdeki işler için olması. Kullanıcılar, çocukların toparlanması veya ev ödevlerine geri dönmesi için bir zil ayarlayabilirken, bunu yalnızca İngilizce yapabiliyor. Önümüzdeki haftalarda bu özellik sekiz yeni dile genişletilecek (Felemenkçe, Fransızca, Almanca, Hintçe, İtalyanca, Japonca, Korece, Portekizce ve İspanyolca) fakat bu diller arasında maalsefe şimdilik Türkçe bulunmuyor.