Adobe, Photoshop lansmanında eksik klasik bir masaüstü aracı olan Magic Wand(Sihirli Değnek) aracını iPad’deki Photoshop’a eklediğini duyurdu.

Magic Wand’ın akıllı seçim özelliklerinden bazıları geçmişte iPad uygulamasına dahil edilmişti. Ancak şimdi Adobe aracın kendisini ekleyerek, daha büyük bir projenin belirli öğelerini bir dokunuşla seçmeyi, ayarlamayı veya kaldırmayı daha kolay hale getirmiş oldu.

IPad’deki Sihirli Değnek aracına Photoshop’u masaüstünde kullanan herkes aşina olmalıdır. Araç, düz bir arka plandan nesneleri çıkarmayı, garip şekilli alanları seçmeyi veya bir projenin belirli bir renkli bölümünü seçip ardından normal Photoshop katmanına dönüştürmeyi kolaylaştırıyor.

Adobe, neredeyse 2018’den beri iPad için Photoshop’un asıl Photoshop’a yakın olacağı konusunda birçok şey vaat ediyor. Zaman zaman bu vaatlerin faaliyete geçirilmediği düşünülse de yakın zamanda tam olarak güçlendirilmiş Düzeltme Fırçası ve Sihirli Değnek aracının Photoshop’un iPad sürümüne eklenmesi umut vaat ediyor.