ASUS; performansın sınırlarını yeniden tanımlayan, oyunun kurallarını değiştiren, dünyanın ilk gözlüksüz 3D OLED teknolojisi ile ekran deneyimini farklı bir boyuta taşıyan, sürdürülebilirliği ve birinci sınıf dayanıklılığı bir araya getiren en son teknoloji ürünleriyle CES 2023’e damgasını vurdu!

Dünyanın lider bilgisayar üreticisi ASUS, dünyanın en önemli ve etkili teknoloji fuarı CES 2023 kapsamında “İnanılmaz Bir Gelecekle Tanışın” sloganıyla en yeni teknolojik ürünlerini görücüye çıkardı. ASUS, yeni ürünleriyle, görsel deneyimleri yeniden şekillendiren, dünyanın ilk gözlüksüz 3D OLED teknolojisi dahil olmak üzere eksiksiz bir içerik oluşturucu çözümleri sunuyor. Yeni serisinde güce ve yaratıcılığa dikkat çeken ASUS, özellikle ExpertBook B9 OLED ve Chromebook Vibe CX34 Flip cihazlarıyla işletmeler için kapsamlı ve güçlü yenilikler getiriyor.

Dünyanın ilk gözlüksüz 3D OLED teknolojisi: ASUS Spatial Vision

ASUS, bir dizüstü bilgisayarda sürükleyici 3D deneyimlere olanak tanıyan dünyanın ilk gözlüksüz (otostereoskopik) 3D OLED teknolojisi ASUS Spatial Vision’ı duyurdu. Bu özellik, bir lentiküler lens ve gelişmiş göz izleme kamera teknolojisiyle ekranın her bir göz için farklı görüntüler oluşturmasını sağlayarak otostereoskopik bir 3D görüntü elde edilmesini sağlıyor. Kullanıcılar ayrıca 2D ve 3D arasında zahmetsizce geçiş yapabiliyor. Bu yeni teknoloji ile içerik oluşturucuları fiziksel prototipleri incelemeye gerek kalmadan 3B nesnelerin ve efektlerin ayrıntılarını doğrudan ekranda görebilecekler, iş akışlarını daha verimli hale getirirken zamandan ve paradan tasarruf edecekler.

OLED ekranlar, kusursuz görseller için 1.000.000:1 kontrast oranı, 0,2 ms yanıt süresi ve 120 Hz yenileme hızı sunarken, en akıcı görüntüleme deneyimi için parazitlenmeyi de en aza indiriyor. Ayrıca hızla büyüyen Metaverse uygulamaları için de büyük potansiyel sunuyor. Gözlüksüz 3D OLED teknolojisi, kullanıcıların 3D videolar ve filmler izlemesine, 3D oyunlar oynamasına ve 3D model görselleştirmenin veya içerik oluşturmanın keyfini çıkarmasına olanak tanırken aynı zamanda geliştiricilere sınırsız potansiyel sunan ASUS Spatial Vision Hub’daki özel uygulamalarla da entegre olabiliyor.

ASUS ProArt Studiobook 16 3D OLED (H7604): 3D OLED mobil iş istasyonu

ASUS ProArt Studiobook 16 3D OLED (H7604), dünyanın ilk 3D OLED içerik oluşturucu mobil iş istasyonu olma özelliğini taşıyor. Rafine bir mineral siyahı kaplamaya sahip cihaz, daha ince ekran çerçeveleri sağlayan ve arka havalandırma delikleri için yer açan kademeli tasarımıyla dikkat çekiyor. Bu tasarım aynı zamanda dizüstü bilgisayar ekranının düz durmasını sağlayarak 180° dönebilen yapısıyla farklı görüş açılarına da olanak sunuyor. Teknolojide çığır açan cihazın 3,2K 120 Hz 3D OLED ekranı sayesinde içerik oluşturucular ve oyuncular, 3D fotoğrafları, videoları ve hatta oyunları gözlük veya kulaklık gibi herhangi bir ekipman olmadan görüntüleyebiliyor. ASUS Spatial Vision teknolojisi, 2D görsel içeriğin tek bir düğmeye dokunarak gerçek zamanlı olarak sorunsuz bir şekilde sürükleyici 3D’ye dönüştürülmesine olanak tanıyor. Ekran ömrünü en üst düzeye çıkarmak için uyarlanabilir karartma teknolojisine sahip süper parlak OLED paneli, çarpıcı ayrıntılar ve canlı renkler sunuyor. 13. Nesil Intel Core i9-13980HX işlemcisi, NVIDIA GeForce RTX 40 serisi dizüstü bilgisayar ekran kartı, 64 GB’a kadar yükseltilebilir belleği ve ultra hızlı depolaması, içerik oluşturucularına sınırsız yaratıcılık desteği veriyor.

ASUS Vivobook Pro 16 3D OLED (K6604): Dünyayı 3D ile büyüleyin

ASUS Vivobook Pro 16X 3D OLED (K6604), dünyanın ilk gözlüksüz otostereoskopik 3D OLED 3.2K 120 Hz ekranına ve ASUS Spatial Vision teknolojisine sahip 16 inç dizüstü bilgisayar olarak segmentinde standartları belirliyor. Çift SO-DIMM’li 64 GB’a kadar DDR5 4800 MHz RAM ve 2 TB’a kadar PCIe® 4.0 x4 SSD ile yapılandırılabiliyor. Yaratıcı odaklı bu güçlü dizüstü bilgisayar, en yeni NVIDIA GeForce RTX 40 serisi GPU tarafından sağlanan grafiklerle birlikte 13. Nesil Intel Core i9-13980HX işlemci tarafından destekleniyor ve isteğe bağlı performans artışı için bir MUX Anahtarı ve NVIDIA Studio Sürücüsü desteği sunuyor.

ASUS Zenbook Pro 16X OLED (UX7602BZ): Bugüne kadarki en güçlü Zenbook

Intel ile iş birliği yapan ASUS, Zenbook Pro 16X OLED’i (UX7602BZ) 2023 için yeniden tasarlayarak şimdiye kadarki en güçlü model haline getirdi. Yeni dizüstü bilgisayar, en son ASUS Supernova System-on-Module (SoM) tasarımına sahip benzersiz bir Intel işlemciye sahip. Bu modül paketleme tekniği, anakart çekirdek alanının %38 oranında azaltılması ve sistemin genel soğutma verimliliğinin artırılması da dahil olmak üzere bir dizi fayda sunuyor. Dizüstü bilgisayar, yüksek performans modunda sıcaklığını 7°C düşürerek toplam 155 W’a kadar TDP elde etmesini sağlayan bir sıvı metal termal bileşik kullanıyor. Yeni 2023 Zenbook Pro 16X OLED, 13. Nesil Intel Core i9-13905H işlemci, NVIDIA GeForce RTX 40 Serisi GPU ve 32 GB hızlı LPDDR5X DRAM ile ultra güçlü performansıyla çığır açıyor. Ultra kompakt ASUS Supernova SoM, video düzenleme performansını ve 3B oluşturma kapasitesini fark edilir şekilde artırarak, işlem süresini de önemli ölçüde kısaltıyor.

ASUS Zenbook Pro 14 OLED (UX6404) ve Zenbook 14X OLED (UX3404): Performans ve taşınabilirliğin kusursuz uyumu

Yalnızca 1,65 kg ağırlığında ve 1,8 cm’den daha ince olan Zenbook Pro 14 OLED (UX6404), hareket halindeki içerik oluşturucuların olanaklarını genişleten üst düzey performansa, sınıfının en iyisi görsellere, şaşırtıcı yeniliklere ve kompakt kasaya sahip. Üstün teknik özellikleri ile süper akıcı hareket ve ultra canlı renkler üreten yepyeni 2.8K 120 Hz OLED NanoEdge Dolby Vision® ekran ile geliyor. Ayrıca renk doğruluğu için Pantone onaylı ve sinema sınıfı %100 DCI-P3 renk gamına sahip. Zenbook Pro 14 OLED, en yeni 13. Nesil Intel Core i9-13900H işlemci ve 16 GB hızlı DDR5 RAM, stüdyo sınıfı NVIDIA GeForce RTX 40 serisi GPU tarafından destekleniyor.

İnce ve hafif bir kasaya sahip Zenbook 14X OLED (UX3404), mobil hayatı çok sağlam bir temele oturtuyor. Bu güçlü modelin Kumtaşı Beji ve Inkwell Gri olmak üzere iki renk seçeneği mevcut. Kumtaşı Bej versiyonu, seramik benzeri bir yüzey ve taş benzeri bir his yaratan yeni bir çevre dostu plazma elektrolitik oksidasyon (PEO) kaplama tekniğinden yapılmış bir kapağa sahip. Ve içinde, en yeni 13. Nesil Intel Core i9-13900H işlemci, stüdyo sınıfı NVIDIA GeForce RTX 3050 grafik kartı, 32 GB hızlı LPDDR5 bellek ve 1 TB PCIe 4.0 SSD bulunuyor. Ayrıca daha büyük 14,5 inç 16:10 2,8K 120 Hz OLED HDR NanoEdge ekran ve daha uzun ömürlü 70 Wh pil içeriyor.