Oyun oynamak için güçlü donanım ihtiyacını ortadan kaldıran ve güncel oyunların buluttan oynanmasına olanak tanıyan GeForce NOW, NVIDIA ve GAME+ iş birliğiyle Türkiye lansmanı 12 Şubat 2021’de yapılacak.

Nvidia’nın streaming özelliği ile internet üzerinden oyun oynama platformu GeForce Now, Turkcell ortaklığı ile Türkiye’de Mart ayında hizmet vermeye başlayacak. Bu hizmetin sunumu için 12 Şubat’ta Türkiye lansmanı gerçekleştirecek ve kapalı beta süreci başlayacak. İlk deneyenler arasında olmak isterseniz bu adresten ücretsiz kayıt yaptırabilirsiniz. Kapalı beta sürecinin sorunsuz geçmesi halinde en geç Mart’ın sonunda Türkiye’de kullanıma sunulacak.

GeForce Now Türkiye için en çok merak edilen konular arasında bir numarada fiyatı bulunuyor. Şu an için fiyatla alakalı bir bilgilendirme yapılmadı fakat 12 Şubat’taki lansmanda Türkiye fiyatı ortaya çıkacaktır. GeForce Now Avrupa’da aylık 27.45 euro bir fiyatla sunuluyor. Bu yaklaşık bugünkü kura göre 210 lira yapıyor. Eğer böyle bir fiyatla ülkemizde çıkarsa GeForce Now’ın Türkiye’de uzun süre kalacağını düşünmüyoruz. Fakat bölgesel bir fiyatlandırma yapılır ve aylık 30-40 lira gibi bir ücret istenirse güçlü bilgisayarların araba parası olan ülkemizde çokça sevilen bir hizmet olacaktır.