Tasarım alanında dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan Good Design Award’da 17 ödüle layık görülen ASUS, yaratıcı, mükemmellik ve inovasyon odaklı kimliğini bir kez daha göstererek rekor üstüne rekor kırdı. 

Japonya Tasarım Teşvik Enstitüsü tarafından düzenlenen, şirketlerin yenilik ve üstün tasarıma olan sıkı bağlılığının uluslararası bir sembolü olarak kabul edilen Good Design Award sahiplerini buldu. Yenilikçi fikirler, tasarım üstünlüğü ve kalitesi gibi kriterler çerçevesinde değerlendirilen, lider markaların yer aldığı yarışmada ASUS, “Bilgisayar, Çevre Birimleri, Video Ekipmanı” kategorilerinde toplamda 17 ödüle layık görüldü. ASUS’un PC ve Çevre Birimleri kategorilerinde almaya hak kazandığı 15 ödül, bugüne kadar alınan en yüksek sayıda ödüle işaret ederken, ASUS’un Tayvan merkezli markalar arasında en iyisi olduğu da tescillendi.

ASUS’un elde ettiği olağanüstü başarısı hakkında konuşan ASUS Baş Tasarımcısı Mitch Yang; “Tasarıma, yenilikçiliğe ve yaratıcılığa olan bağlılığımız, kendimizi insanların hayatlarını sürekli geliştirecek deneyimleri sunmaya adayışımızdan geliyor. Kullanıcıyı ön planda tutarak ve empatik kararlar alarak ürettiğimiz akıllı çözümlerle, doğru noktalara dokunduğumuza inanıyoruz” dedi.

Good Design Award 2022’de Ödül Alan ASUS Ürünleri 

Bİlgisayar ve Çevresel Cihaz Kategorisi 

Dizüstü Bilgisayarlar
Kurumsal Dizüstü Bilgisayarlar
Gaming Dizüstü Bilgisayar 
Chromebooklar
Anakart 
Çevresel Cihaz 
Aksesuar
Mini Bilgisayarlar 

Video Ekipmanı Kategorisi 

Ekranlar