Warner Bros. Games bugün, popüler Left 4 Dead serisinin arkasındaki eleştirmenlerce beğenilen geliştirme ekibi Turtle Rock Studios’un yaklaşan birinci şahıs co-op zombi nişancı oyunu Back 4 Blood için oynanışı videosunu tanıttı.

“Co-op zombi türünü haritaya koyan yetenekli ekip Turtle Rock Studios, Back 4 Blood ile bizim için mükemmel bir ortak, çünkü bu önemli oyun türünü takip ediyoruz,” diyor Warner Bros. Games Başkanı David Haddad. “Bu tutkulu geliştirme ekibi, hayranlara bu kategorideki nişancıları eğlenceli ve çılgın dövüşlerle ileriye taşıyan yeni bir franchise veriyor.”

Turtle Rock Studios’un Kurucu Ortağı ve Tasarım Direktörü Chris Ashton, “Hayranlarımız köklerimize dönmemizi uzun zamandır bekliyorlar ve nihayet dünyaya ne üzerinde çalıştığımızı göstermek inanılmaz,” diyor. “Bu oyunu topluluğumuzu düşünerek yapıyoruz ve oyunculara başka hiçbir şeye benzemeyen çekici bir zombi deneyimi yaşatmak için çalışıyoruz.”

Back 4 Blood, dört oyunculu bir ekiple çevrimiçi olarak veya üç AI takım arkadaşına kadar tek başına oynanabilir. Oyun ayrıca çevrimiçi çok oyunculu PvP’de (kişiye karşı kişi) sekiz oyuncuya kadar destekleyecek. Hikaye, insanlığın çoğunun parazit Devil Worm tarafından öldürüldüğü veya enfekte olduğu felaket bir salgının ardından geçiyor. Tarifsiz olaylarla sertleşen ve insanlığın sonuncusu için savaşmaya cesaretlendirilen bir grup kıyamet gazisi, Ridden olarak bilinen hastalıklı dehşeti alt etmek ve dünyayı geri almak için toplandı.