Oyun piyasasındaki dengeleri alt-üst eden battle royale oyunu Playerunknown’s Battlegrounds’un asıl yapımcısı Krafton’un tarafından yapılan mobil oyun PUBG: New State ön kayıt almaya devam ediyor.

PC’deki PUBG’nin asıl yapımcısı Krafton, oyunun mobil portu için Tencent ile anlaşmış, Tencent’te başarılı bir PUBG Mobil ortaya koymuştu. Bu kez Krafton ipleri eline alıyor ve yeni PUBG oyunu PUBG: New State’nin mobilde geliştirilmesini kendi yapmaya karar verdi(Oyun şimdilik sadece mobil platformunda çıkacak).

Yeni PUBG oyunu PUBG: New State şu anda Android uygulama marketi Google Play’de ön kayıt için açık. İsteyen oyun sayfasına gidip ön kayıt yaptırabiliyor. Yazıyı yazdığımız saatlerde ön kayıt yaptıranların sayısı 5 milyonu geçmiş durumdaydı. 

Şu anda yalnızca Google Play’de erken kayıt aşamasında olan oyunun iOS için ön kayıt daha sonra başlayacak. Yapılan açıklamaya göre PUBG: New State kullanılan Global Illumination teknolojisi sayesinde yalnızca daha iyi grafik değil, ayrıca daha stabil bir oyun da sunacak. Ayrıca ön kayıt yaptıranlara kalıcı olarak bir araç kostümü de verilecek. Bu araç kostümü sınırlı sayıda olduğu için hemen ücretsiz kayıt yaptırmanızı öneririz.