Uzun süredir DICE partnerleri bir sonraki Battlefield’in geliştirilmesine yardımcı oluyor. Yeni Need For Speed geliştiricisi Criterion’da yardım eden stüdyolardan biri. Bu yüzden Need For Speed’in çıkışı bir yıl ertelenecek.

Electronic Arts, DICE’ın bu sonbaharda çıkacak olan Battlefield oyununu bitirmesine yardımcı olmak için Criterion’u devrederken Need For Speed ​​geliştirmesini duraklatıyor. EA’nın stüdyo müdürü Laura Miele, Polygona yaptığı açıklamada bir sonraki Need For Speed ​​oyununun bir yıllığına erteleneceğini söyledi. Ek olarak; Codemasters’ın yakın zamanda EA tarafından satın alınması nedeniyle mevcut çalışma koşullarında Criterion’un yeniden atanmasının mantıklı bir hareket olduğunu da ekledi.

Criterion, geçen Şubat ayında Need For Speed ​​serisini devralırken üç Need For Speed ​​oyunu üreten Ghost Games, EA’nın geri kalan oyunları için destek stüdyosu olarak yeniden düzenlendi. Ayrıca, Criterion, yakın zamanda Star Wars Battlefront yeniden yapımları ve Battlefield 5 dahil olmak üzere bir dizi oyunda EA DICE ile işbirliği yapma geçmişine de sahip.