Bugün yayınlanan Resident Evil Showcase dijital programında Capcom, türü belirleyen Resident Evil serisinin sekizinci ana oyunu olan ve merakla beklenen hayatta kalma korku oyunu Resident Evil Village hakkındaki önemli ayrıntıları açıkladı.

Capcom onaylı Resident Evil Village, 7 Mayıs 2021 tarihinde PlayStation 5, Xbox Series X | S ve Steam’de ve yeni açıklanan PlayStation 4 ve Xbox One platform seçenekleriyle dünya çapında satışa sunulacak. Resident Evil Village, PlayStation 4’ten dijital PlayStation 5 sürümüne yükseltme yapmaya uygun olacak ve Xbox Series X | S ve Xbox One konsolları için Smart Delivery’yi destekleyecek.

Serinin 25. yıl dönümünü kutlamak için çok oyunculu Resident Evil Re: Verse oyununun duyurusu ile birlikte ilk genişletilmiş oyun görüntüleri ve yeni ayrıntılar da paylaşıldı. Bugünden itibaren ön siparişler başlayacak ve PlayStation 5 sahipleri bağımsız Maiden demosuyla Resident Evil Village’daki gizemli, güzel Castle Dimitrescu’ya göz atabilecekler.

Ethan Winters’ın hikayesi devam ediyor

Resident Evil Village, ilk olarak Resident Evil 7 biohazard’da başlayan Ethan Winters’ın hikayesine devam ediyor. En son oyunda, nabız hızlandırıcı aksiyon, Resident Evil serisiyle eşanlamlı, hayatta kalma korku oyunuyla birleşiyor.

Oyun oynanışına ilk kapsamlı bakışta geliştirme ekibi, önceki Resident Evil oyunlarından hayranların en sevdiği öğelere geri dönen bazı özellikler dahil olmak üzere birkaç yeni ayrıntı ortaya çıkardı. Kahramanı Ethan artık “Dük” adlı bir tüccar ile eşya alıp satabilecek, üretim için tarifler satın alabilecek ve silahları özelleştirebilecek. Oyun boyunca bulunan malzemeleri kullanarak, köyün dehşetinden kurtulmak için gereken paha biçilmez sarf malzemelerini üretebilecek. Bu malzemelerin kullanılması, serinin fanların aşina olabileceği alan yönetimine dayalı revize edilmiş bir envanter sistemi ile daha stratejik planlama da içerecek.