Eğlence sektörünün en büyük temsilcilerinden Riot Games, kurumsal sosyal sorumluluk alanında önemli bir atılıma daha imza attı.

Riot Games Türkiye ülkemiz için özel bir projeye imza atarak AÇEV’i yeni ve büyük bir etkinlik olan Işık Muhafızları kapsamında destekledi. 26-27 Temmuz tarihleri ​​arasında düzenlenen “Öncüler Turnuvası”nda kazanan takım adına AÇEV’e bağışta bulunuldu. Ekim 2019’da kurduğu kar amacı gütmeyen Riot Games Sosyal Etki Fonu ile sosyal sorumluluk alanında dikkatleri üzerine çeken Riot Games, Türkiye’ye özel bir yardım girişimine de imza atmış oldu.

Aydınlık yarınlar için AÇEV’e destek

Çıkışı 8 Temmuz’da gerçekleşen Işık Muhafızları etkinliği, aydınlık için mücadeleyi ve bu mücadelede güçlerini birleştiren Işık Muhafızları’nın hikayesini konu ediniyor. Işık Muhafızları: Öncüler Turnuvası kapsamında tam 8 kaptan, Kara Sis’in ilerleyişini durdurmak ve aydınlık yarınlara katkıda bulunmak için yeteneklerini sergiledi. Büyük heyecana sahne olan turnuva sonucunda ise kazanan takım Team Linus The Afro oldu. Riot Games, zafere ulaşıp Işık Muhafızı olan takım adına, çocuklara ışık olacak kıymetli projeler hayata geçiren AÇEV’e 100.000 TL bağışta bulundu.