Yeni bir Galaxy Note gelmeyecek olsa da Galaxy Z Fold 3 S-Pen desteği ile gelecek.

Samsung, 11 Ağustos’taki Galaxy Unpacked etkinliğiyle ilgili birkaç açıklama yaptı: Şirketin bu yıl yeni bir Galaxy Note akıllı telefon piyasaya sürme planı yok. Bu nedenle katlanabilir Galaxy Z Fold 3’e ek S Pen desteği eklenecek.

Samsung Electronics Mobil İletişim İşi Başkanı ve Başkanı TM Roh, bir blog yazısında, geçen yıl Note 20 serisinden bu yana yeni bir Note piyasaya sürülmeyeceğini yazdı. Elbette bu duyuru, şirketin 2021’de bir Note 21 cihazı piyasaya sürmeyeceği yönündeki önceki söylentilerin ardından doğal karşılandı.

S Pen’i destekleyen Galaxy S21 Ultra’nın bu yılın başlarında piyasaya sürülmesinden bu yana, Note serisinin ortadan kalktığına dair açık işaretler vardı. Ancak Galaxy Note serisinden farklı olarak, S Pen’i taşımaya olanak sağlayan bir telefon modeli bulunmuyor. İstenirse alternatif olarak S21 Ultra için satın alınacak bir koruyucu kılıfın içerisinde S Pen taşınabiliyor.

Başkan Roh, Samsung’un “en sevilen Note işlevini(S Pen Desteği) daha fazla Samsung Galaxy cihazına” genişletileceğini de bildirdi. Fakat bu modellerine hangileri olacağı konusunda bilgi vermedi. Başkan Roh ayrıca Z-Fold 3’ün geniş katlanabilir ekranını kullanarak daha fazla uygulama getirmek için Google ve Microsoft gibi birkaç ortakla birlikte çalışıldığını da doğruladı.