Gelecek olan 13.1 güncellemesi dereceli sezonlar ve oyun haritası rotasyonlarında yeni değişiklikler getiriyor.

PUBG: BATTLEGROUNDS Sezon 13.1, 1980’lerde Güney Kore’de geçen Taego haritasına çok sayıda güncelleme getiriyor ve bunlar 4 Ağustos’ta PC sunucusunda ve 12 Ağustos’ta konsolda yayınlanacak. Bu güncellemenin en önemlisi, haritada rastgele görünen ve oyuncuların en iyi eşyaları bulmasını sağlayan Taego Gizli Odası. Ancak, oyuncular bu gizli odaya erişmeden önce özel anahtarı bulmalıdır!

Sezon 13’le Gelecek Olan Başlıca Yenilikler:

Yeni Dereceli Sezon: 13.1 Güncellemesi yeni bir dereceli sezon sunuyor. Bu nedenle dereceli sezon 12’de kazanılan tüm ödüller, sezon 13 başladığında oyuncu envanterine otomatik olarak eklenecek. Dereceli sezon 13, en son dereceli sezona benzer şekilde iki ay sürecek.

Taego Ayarlamaları: Yukarıda bahsedilen gizli odaya ek olarak TAEGO haritasında, oyuncular için destek paketlerinin sayısını artırılacak ve tüm oyunculara daha değerli eşyalar verilecek. Harita da ayrıca belirli bir oyunun başlangıcında, inecek olan bir acil durum uçağını da bulunuyor. Oyuncu harita üzerinde uçarken, uçağın motoru patlayarak acil inişe neden olacak. Oyuncu uçak inmeden atlamamaya karar verirse ve uçak bu şekilde düşerse oyuncu oyuna %50 HP ile başlamış olacak.

Sanhok Güncellemeleri: 2020 yılında tamamen güncellenmesine rağmen PUBG Studios ekibi Sanhok’u geliştirmeye devam ediyor. 13.1 harita güncellemesiyle, oyuncuların Kuzeybatı Adası coğrafi bölgesinde kıyı boyunca hareket etmeleri için saklanma yerleri oluşturularak harita küçük kayalıklarla güncellenmiş olacak.

Harita Rotasyonları: 13.1’de normal maçlarda Paramo’nun yerini Karakin aldı. Harita yeni rotasyonu aşağıdaki gibi olacak:

  • Erangel
  • Miramar
  • Sanhok
  • Vikendi
  • Karakin 

Sezon 13, 4 Ağustos’ta PC’de ve 12 Ağustos’ta konsollarda yayınlanacak. Güncelleme 13.1’i daha önceden incelemek isteyen oyuncular bugünden itibaren PC Test Sunucusuna girebilirler. 13.1 Güncellemesi hakkında daha fazla bilgi için tam yama notlarını burada bulabilirsiniz.