Ubisoft sonunda Assassin’s Creed Valhara için uzun zamandır beklenen seviye genişlemesini güncellemesini paylaştı. Ayrıca bu güncelleme ile oyuna, tek elle kılıç kullanma seçeneği de eklendi. Bu arada oyun çıkalı tam 9 ay oldu.

Uzun zamandır beklenen güncelleme 10 Kasım 2020’de çıkmış olan Assassin’s Creed Valhara’ya yeni gelmiş oldu. Çıkışından bu yana hata düzeltmeleri ve yeni oyun içerikleri gibi birçok güncelleme alan Valhalla nihayet genişleme seviyesine de kavuştu.

27 Temmuz’da kullanıma sunulan seviye ölçekleme özelliği, beş farklı zorluk seviyesine sahip. Bu özellik ile oyuncular, üst seviye ve düşük seviye düşmanlar arasında bir denge kurmak için oyun dünyasında gezinirken oyunun zorluğunu ayarlayabilme yeteneğine sahip olacaklar.

İngiltere’de geçen oyun içi haritada belirli eşya seviyeleri, çeşitli bölümlere ayrılmış durumda. Bu nedenle oyuncular belirli bir seviyeye ulaşana kadar bu alanlara giremiyor. Fakat yeni güncelleme ile gelen seviye eşitleme özelliği ile bu durum ortadan kalkmış oluyor.

Seviye ölçekleme devre dışı bırakıldığında oyuncunun giderek daha güçlü olan karakteri daha zayıf karakterlerin üzerinde mutlak hakimiyet sağlarken, bu özellik etkinleştirildiğinde rakibin karakteri düşman karakterlerle neredeyse eşit oluyor. Tabiki bu durum oyuncuların düşmanla savaşmasını çok daha zor hale getiriyor.