Çıktığı tarihten bu yana Steam’de 69.90 TL’ye satılan PUBG: Battlegrounds, sızdırılan bilgilere göre tamamen ücretsiz bir oyun haline gelebilir. PlayerIGN adlı bir kullanıcı tarafından sağlanan bilgilere göre, oyunun yaratıcıları gelecek ayki ücretsiz PUBG etkinliğinde oyuncu geri bildirimlerini gördükten sonra oyunu tamamen ücretsiz olarak sunmaya karar verebilirler.

Oyun dünyasını kasıp kavuran PUBG, 2017 yılında PC platformuna çıktıktan sonra mobil ve Lite sürümlerine kısa bir giriş yaparak daha fazla oyuncuya ulaştı. Oyun yapımcıları PUBG: Battlegrounds’ı, çıktığı tarihten bu yana gözle görülür bir fiyat değişikliği gitmeyerek ara sıra indirimlerle PC’lerde ve konsollarda popülaritesi korunmaya çalıştı. Fakat bu yöntem çokta işe yaramadı. Bu yüzden efsanevi oyun yakında tamamen ücretsiz hale getirilebilir. Henüz oyun yapımcıları Krafton INC’den resmi bir açıklama yok ancak güvenilir kaynaklardan sızdırılan bilgilere göre PUBG yakında ücretsiz olarak oyunculara sunulacak.

Bu haberin kaynağı olan isim PlayerIGN isimli bir Twitter kullanıcısı. Krafton Inc. şirketinin önceki PUBG sızıntılarıyla ünlü bir kullanıcı. Son paylaştığı bir gönderide şu ayrıntıları verdi: “PUBG ücretsiz bir oyun olmak istiyor. Oyun yaratıcıları, gelecek ayki PUBG ücretsiz etkinliğinden sonra oyuncuların tepkilerini izleyecek ve duruma göre kararlar verecek. Unutmadan, PUBG 2019’da tekrar ücretsiz yapılmak istenmiş fakat  PUBG etkinliğinde oyuncuların geri dönüşleri yeterli olmamıştı

PlayerIGN açıklamasından da anlaşılacağı üzere PUBG’nin ücretsiz bir oyun olma arzusu yeni bir şey değil. Üretici, PUBG: Battlegrounds’ı ücretsiz yapmak yerine PUBG: Lite’ı piyasaya sürmüştü. Bu, oyunun daha az donanım gerektiren ve daha az donanıma sahip oyunseverlerin ilgisini çekmek üzere olan ücretsiz bir versiyonuydu. Fakat PUBG’nin ücretsiz sürümü Nisan 2021’de kapatıldı.