Açık dünya oyun ustası olan Avalanche Studios ve FPS türünün yaratıcısı olan id Software gibi iki büyük stüdyoyu bir araya getirerek istediğin yere gidebileceğin, istediğin şeyi vurabileceğin ve her şeyi patlatabileceğin bir yıkım karnavalı olan Rage 2 haftaya Epic Store’da ücretsiz olacak.

Epic Store açıldığı günden itibaren her hafta oyun veya oyunlar hediye verme geleneğine devam ediyor. Geçen hafta Metro 2033 Redux gibi efsane olan bir oyunu hediye etmişti ve bu hafta da eğlenceli bir retro uzay stratejisi olan Halcyon 6‘i ücretsiz veriyor. Halcyon 6, uzayda üs kurma, derin taktiksel savaş, mürettebat yönetimi ve gelişen hikâye anlatımı içeren şirin bir uzay stratejisi oyunu. Halcyon 6 ile Metro 2033 Redux’un ardından oyuncuların bu hafta nefes almasını isteyen Epic Store, haftaya aksiyonu ile oyuncuların nefesini kesecek Rage 2’yi hediye ediyor.

Rage 2’nin Hikayesi

Oyun, bilinen uzayın kenarında keşfedilen, bazı gizemli öncü ırk tarafından geride bırakılan terk edilmiş bir uzay istasyonunda geçiyor. Sizin göreviniz; uzay istasyonunu geri alarak yeniden inşa etmek, yeni teknolojileri araştırmak, yeni ittifaklar kurmak ve dünyaya doğru hızla giden muhtemelen kötü niyetli gizemli gücün istilasını önlemenin bir yolunu bulmak. Epic Store’un hediye edeceği Lightspeed Sürümü, çatışma sırasında bazı iyileştirmeler, kullanıcı arayüzünde büyük değişiklikler ve ilerlemeyi önemli ölçüde hızlandıran “geliştirilmiş” bir kampanya bölümü dahil olmak üzere bazı önemli ince ayarlar içeriyor.

Epic Store, Rage 2’in dışında Art of Rally’nin yapımcısı Funselektor Labs‘ın minimalist ve üsten kamera açılı yarış simülasyonu Absolute Drift de hediye edecek.

Bu arada şu anda ücretsiz olarak verilen Halcyon 6: Lightspeed Edition, 18 Şubat’a kadar Epic Store’da ücretsiz olacak. 18 Şubat’tan sonra ise Rage 2 ve Absolute Drift bir hafta süre ile ücretsiz olacak. Bu süreler içerisinde oyunları kütüphanesine ekleyen oyuncular ömür boyu ekledikleri oyunun sahibi olacak. Eğer Epic Store üyeliğiniz yoksa ücretsiz olarak üyelik açabilirsiniz.