KRAFTON, artık PC ve konsollarda mevcut olan Güncelleme 17.1 ile PUBG: BATTLEGROUNDS’u ileri taşırken geçmişi de selamlıyor. Güncelleme 17.1 popüler Sanhok haritasının orijinal tasarımını tekrardan sunuyor. En son dereceli sezon, yeni bir silah (ACE32) ve Taktiksel Teçhizat ayarlamaları da Güncelleme 17.1 ile mevcut durumda.

PUBG: Battlegrounds’ın en son çıkan güncellemesi olan 17.1, birçok yeniliği beraberinde getiriyor. Güncelleme ile gelen bütün bu yenilikler bugün itibari ile platformlarda yayınlandı.

PUBG: Battlegrounds 17.1 Güncellemesi ile Gelen Yenilikler

  • Sanhok Özgün Haline Geri Dönüyor: Daha önce 2022 geliştirici planında bahsedildiği gibi, Bootcamp’ın ıstakoz şeklindeki binası, Rıhtımlar, Harabeler, Taş Ocağı ve özgün orman temasının tümünün haritaya geri dönmesiyle Sanhok orijinal görünümüne geri dönüyor. Haritanın 2020’deki güncellemesinden sonra topluluk fikrini dikkate alan ekip, Sanhok’un çoğunu elden geçirmeye karar verdi ve Yağma Kamyonu, Yanıltıcı Bomba ve Frekans Bozucu Paket’i kaldırarak orijinal haritayla daha uyumlu hale getirdi.
  • Yeni Dereceli Sezon: Güncelleme 17.1 yeni bir dereceli sezonu başlatıyor, böylece 16. sezonda kazanılan tüm ödüller, 17. sezon başladığında otomatik olarak oyuncuların envanterine eklenecek. 17. sezon sona erdiğinde ve sunucu bakıma girdiğinde, Paraşüt Kozmetiği dışındaki tüm ödüller envanterden kaldırılacaktır.
  • Yeni Silah – ACE32: 7,62mm’lik bir silah daha 17.1’de oyuna dahil oluyor! Mevcut AR silah havuzunda 7,62mm silahlar 5,56mm’ye kıyasla sayıca az olduğundan, düşük geri tepmeli ACE32’ye alışmak Beryl M762’den daha kolay olacak. Bu yeni silah tüm haritalarda oyuncular için yer alacak. 
  • Taktiksel Teçhizat Düzenlemeleri: 17.1 ile, Taktiksel Paket artık diğer Taktiksel Teçhizatı (Drone, Acil Yardım Teçhizatı ve Gözcü Dürbünü) depolamayacak. Gözcü Dürbünündeki güncellemeler şu anda değerlendiriliyor ve 17.2 Güncellemesinde gelecek. Gözcü Dürbünü değişiklikleri hakkında daha fazla bilgi için takipte kalın.