Overwatch’ın eski baş yazarı Michael Chu, yeni 2K Games stüdyosu 31st Union için bir “çok oyunculu karakter aksiyon oyunu” üzerinde çalışıyor.

Twitter kullanıcısı MauroNL, 31. Union’un iş ilanlarını inceledikten sonra bir yazı paylaştı. 31. Union’ın, birçok platformda geliştirilecek bir online oyun için Kıdemli Yazılım Mühendisi arandığını farketti.

Twitter kullanıcısı NauroNL, 31.Union’un Overwatch ve Team Fortress 2 benzeri, karakter tasarımlarına önem veren bir online aksiyon oyunu yapıldığı çıkarımları yapıyor. Özellikle bahsettiğini ilanda PS4, Xbox One, iOS ve Android geliştirme araçlarına ve Unreal Engine 4 oyun motoruna yetkinlik gibi kriterlerin arandığını belirtterek bu çıkarımları yaptı.

Eski Overwatch Baş Yazarı Michael Chu, 31st Union’a Temmuz 2020’de katıldı ve stüdyonun web sitesindeki bir blog yazısında kapsayıcı karakterler yaratma konusunda tutkulu olduğunu ve 31. Union’da bu değerleri temsil eden bir stüdyo olduğunu belirtmişti.

Elbette, oyun henüz resmi olarak açıklanmadı. Ancak daha fazla bir şey duyarsak sizi haberdar edeceğiz. VG247, 2020’nin başlarında bir Take-Two kazanç raporuna göre, 31. Union’ın oyununun “önümüzdeki aylarda” ortaya çıkacağını, ancak planların pandemiden etkilenmiş olabileceğini bildiriyor.

Şubat 2019’da San Mateo, California’da kurulan 31st Union, Sledgehammer Games’in kurucu ortağı Michael Condrey tarafından yönetiliyor. Bu arada, 2K Games çatısı altındaki bir başka stüdyo olan Cloud Chamber’ın şu anda yeni bir Bioshock oyunu üzerinde çalıştığı bilgisini de söylemeden geçmeyelim.