Bowser, galaksiyi kurtarmak için Mario ve Rabbid arkadaşlarıyla birlikte çalışacak.

Ubisoft, Mario + Rabbids Sparks of Hope’un 20 Ekim 2022’de yalnızca Nintendo Switch için çıkacağını ve hemen ön sipariş verenleri 9 silah kaplaması hediye edileceğini duyurdu. Bowser, rengarenk bir takım oluşturmak ve kötü niyetli bir kozmik varlık olan Cursa’nın galaksiyi kaosa sürüklemesini engellemek için geri dönen favori karakterlerden Rabbid Peach, Luigi, Rabbid Mario ve Princess Peach’e katılacak.

Sıra tabanlı taktikleri ve gerçek zamanlı aksiyonu bir araya getiren Mario + Rabbids Sparks of Hope’un yenilikçi savaş sistemi; oyuncuların kahramanlarını düşmanlara atılmak, takım arkadaşlarının üzerine çıkmak, siperlerin arkasına saklanmak veya özel yeteneklerinden yararlanmak için kullanmalarını sağlayacak. Böylece oyuncular her turu en verimli ve aktif şekilde geçirebilecekler.  Yenilikçi oynanışıyla Mario + Rabbids Sparks of Hope, hem yeni oyuncular hem de türün uzmanları için eğlenceli bir taktiksel macera olacak.

Galaksideki tüm enerjiyi tüketmeye kararlı olan Cursa ve köleleri, Luma’lar ve Rabbid’lerin birleşmesiyle oluşan esrarengiz yaratıklar olan Spark’ları avlıyor ve yoluna çıkan herkesi yok ediyorlar. Oyuncular, maceraya katılmalarını sağlamak için Spark’ları bulup kurtarmak zorunda kalacak ve bu sayede kahramanların savaşlarda üstünlük sağlamasına yardımcı olacak yeni taktiksel olasılıklar açılacak. Oyuncular, kahramanlarına seviye atlatmanın ve onları kişiselleştirmenin yanı sıra, ek yetenekleri açmak için onları Spark’larla eşleştirme fırsatına sahip olacak! Hepsinin, enerji kalkanlarından güçlü element saldırılarına kadar farklı bir gücü ve kişiliği var.

Oyuncular galakside destansı bir yolculuğa çıkarken, çeşitli gezegenleri keşfedecek, meraklı gezegen sakinleriyle tanışacak ve onları Cursa’nın şeytani etkisinden kurtarmak için eşi benzeri olmayan görevleri tamamlayacaklar. Nintendo evreninden tanıdık düşmanlar, olağanüstü Rabbid düşmanlar ve şaşırtıcı bölüm sonu canavarları kahramanların yolunu kesecek.

Mario + Rabbids Sparks of Hope fiyatı

Mario + Rabbids Sparks of Hope Nintendo Store‘da 59.99 dolara satılıyor.