Londra kulübü, eFootball serisindeki temel kulüplerden biri olarak kalmak için çok yıllı bir uzatma imzaladı.

Konami Digital Entertainment B.V. bugün Arsenal Futbol Kulübü ile olan ortaklığını uzattığını açıkladı. Temmuz 2017’de başlayan bu partnerlik 2022-23 sezonundan itibaren uzun vadeli bir ortaklığa evriliyor.

Bu anlaşmayla Arsenal KONAMI’nin ünlü oyunu eFootball™‘daki temel klüplerden biri haline gelecek ve KONAMI’yi de Arsenal’in Resmi Futbol Video Oyun Partneri olarak görmeye devam edeceğiz. Kulüp formaları ve Emirates Stadyumu, eFootball™’da yerlerini alırken, tüm takımın 3D modellenmiş versiyonları da gerçek hayat ve sanal dünya arasında mükemmel bir köprü kuracak.

KONAMI ve eFootball™ markaları, stadyumdaki koltukların koltuk başlıklarında yer alacak. Ayrıca Arsenal, eFootball™ Championship Pro dahil eSpor oyunlarında yer almaya devam edecek.

Konami Digital Entertainment B.V.’nin Avrupa Başkanı Naoki Morita şunları söyledi:

Böyle başarılı bir ortaklığın uzatıldığını duyurmak bizler için çok heyecan verici. Arsenal dev bir kulüp ve son birkaç yıldır partner kadromuzun temel taşlarından biri oldu. Çok sayıda ticari, imaj ve e-spor haklarını ve aktivasyonlarını içerecek uzun vadeli bir ortaklığı garantilemek hem KONAMI hem de giderek büyümeye devam eden eFootball™ serisi için harika bir fırsat ve biz de futbolu özgür kılmak için çalışıyoruz‘.

Arsenal’in Baş Ticari Sorumlusu Juliet Slot ise düşüncelerini şöyle ifade etti:

‘Konami’nin eFootball™’u benzersiz bir futbol deneyimi sunuyor. Ortaklığımızı genişletmekten ve taraftarlarımıza kendilerini gerçek bir Arsenal deneyimine kaptırma fırsatı vermekten gurur duyuyoruz.

Arsenal ve Konami, taraftar etkileşiminin ön saflarında yer almayı hedefliyor. Ortak değerlerimizi temel alarak ve taraftarlarımıza kulüpleriyle bağlantı kurmaları için daha fazla fırsat vererek iş birliğimizi güçlendirmek ve ortaklığımızı yeni bir düzeye taşımak için birlikte çalışacağımız için heyecanlıyım.’