F1 Manager 2023’de mirasınızı oluşturun, takımınızı tanımlayın ve 2023 F1 sezonunun önemli anlarını yeniden yazın.

Frontier Developments, resmi olarak lisanslı Formula 1 yönetim simülasyon serisinin bir sonraki oyunu olan F1 Manager 2023’ü bugün tanıttı. Daha derin yönetim sistemleri, daha dramatik yarışlar ve daha büyük bir gerçeklik taahhüdüyle hayranları F1 Takım Başkanı rolünü üstlenmeye ve seçtikleri takımı en üst seviyeye taşımaya davet ediyor.

F1 Manager 2023, yepyeni Yarış Tekrarı moduyla 2023 FIA Formula Bir Dünya Şampiyonası’na daha da yaklaşıyor ve umut vaat eden Takım Başkanlarının 23 yarışlık sezon boyunca önemli anları yeniden yazmalarına izin veriyor.

Eklenen yeni Spor Direktörü rolü, pit ekibinin daha kapsamlı bir şekilde yönetilmesini ve eğitim programlarının planlanmasını sağlıyor. Aynı zamanda oyuncuları hızlı pitstop süreleriyle mali hatalar riski arasında dengelemeye meydan okuyor. Yeni ağırlık düşünceleri, araç performansı ile güvenilirlik arasında bir denge bulma gerekliliğini ortaya koyuyor ve Takım Bütçesi içinde çalışarak sürücü çiftine başarı şansı sunuyor. Gelecekteki Takım Başkanları, mevcut kadrolarının gelişim odaklarını belirleyerek veya tamamen simüle edilmiş F2 ve F3 Şampiyonaları’ndan gelecek nesil yetenekleri keşfederek takımlarının yönünü belirleyebiliyor ve bir sonraki sezon için çok yıllık başarı sağlamak için sözleşme müzakereleri yapabiliyor.

Artık yarışlar daha dramatik ve dinamik hale geliyor. Değişen yarış çizgileri sürücülerin her önemli puan için mücadele etmesini sağlıyor. Cesur geçme manevralarını destekleyen yeni bir sürücü güven sistemiyle, dünya çapındaki sürücüler yarış mühendislerinin komutlarına sözlü olarak yanıt vererek tekerlek tekerleğe mücadele ediyor. Optimal lastik sıcaklığı dengesinin hassasiyeti, tutunma seviyelerinin dalgalanmasıyla birlikte ortaya çıkan bir drama yaratıyor ve anlık kararlar pole pozisyonunu elde etmek veya bariyerlere çarpmak arasındaki farkı belirliyor. F1 Manager 2023, sezon belirleyici yarışı ve altı F1 Sprint etkinliğini etkileyici yayın kalitesiyle canlandırırken, her önemli anı David Croft ve Karun Chandhok’un geri dönen Sky Sports yorumlarıyla sunuyor.

F1 Manager 2023, yaz aylarında Steam ve Epic Games Store üzerinden dijital olarak PC’de yayınlanacak ve aynı zamanda PlayStation 5, Xbox Series X|S, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında hem fiziksel hem de dijital olarak mevcut olacak. Oyun şu anda Steam, Epic ve PlayStation Store’da listeye eklenebilir durumda.