Dünyanın en büyük oyun konferansı E3 2021, bu yıl 12-15 Haziran arasında gerçekleşecek. Kayıt yaptıran herkes konferansı ücretsiz olarak izleyebilecek.

Geçen yıl COVID-19 salgını nedeniyle iptal edilen E3, 2021 için tamamen dijital formatta geri dönüyor. Tamamı çevrimiçi olarak 12-15 Haziran tarihlerinde gerçekleşek olan konferansta Microsoft ve Nintendo nihayet büyük vitrin sunumlarının tarihlerini ve saatlerini açıklarken, etkinlik takvimi de yerine oturmaya başladı.

Sanal etkinliğe bir hayran olarak katılmak istiyorsanız tek yapmanız gereken E3 resmi web sitesi üzerinden etkinlik başlamadan önce kayıt yaptırmak. Basın toplantılarını ve duyuruları takip etmek isterseniz diye sizler için aşağıda, E3 2021 etkinliğinin öncesi ve sonrasında bildiğimiz her şeyi içeren kaba bir etkinlik takvimi hazırladık. (Bazı sunumların kesin zamanlarının henüz açıklanmadığını unutmayın.)

E3 Ne Zaman?

E3 teknik olarak 12 Haziran Cumartesi ile 15 Haziran Salı arasında gerçekleşek. Ancak E3’ten birkaç gün önce Summer Game Fest‘in Kickoff Live etkinliğinde bazı büyük duyurular yapılabilir.

03 Haziran Perşembe

05 Haziran Cumartesi

09 Haziran Çarşamba

10 Haziran Perşembe

  • 21:00: Geoff Keighley’nin ev sahipliğinde Summer Game Fest‘in Canlı Başlangıç ​​etkinliği.

11 Haziran Cuma

  • 22:00: Koch Primetime Gaming Stream
  • 23:00: IGN Expo

12 Haziran Cumatesi

13 Haziran Pazar

14 Haziran Pazartesi

  • 18:00: E3 gösteri öncesi yayını
  • Bilinmeyen Zaman: Birkaç bağımsız geliştiriciden basın toplantıları ve Take-Two Interactive, Mythical Games, Freedom Games, Razer ve Capcom’dan sunumlar. ESA, Verizon ve Intellivision’ın da öne çıkacağını söylüyor.

15 Haziran Salı

  • 18:00: E3 gösteri öncesi yayını
  • 19:00: Yaklaşan oyunlar hakkında ‘kabaca’ 40 dakikalık bilgi verilecek olan Nintendo’nun Nintendo Direct‘in, ardından yaklaşık üç saatlik oyun demosu ile bir Treehouse Live.
  • Bilinmeyen Zaman: Bandai Namco, Yooreka Games ve GameSpot’tan etkinlik.
  • Gün, resmi E3 2021 Ödülleri Şovu ile kapanacak.

16 Haziran Çarşamba

E3 Nasıl İzlenebilir?

E3, yayınını Twitch, YouTube, Twitter ve Facebook‘ta yayınlayacak. Bireysel şirketlerin ev sahipliği yaptığı sunumlar için firmaların sosyal medya platformlarındaki resmi akışlara bakabilirsiniz.