Dünyanın en popüler strateji oyunlarından biri olan Age of Empires’ın dördüncü oyunu Age of Empires IV’ün kapalı betası yarın başlayacak. Betaya katılım talebini nasıl göndereceğinizi yazımızda bulanbilirsiniz.

Uzun zamandır beklenen oyunu Age of Empires’ın, kapalı betası yarın başlıyor. Kapalı Beta’ya katılabilecek oyuncular yalnızca Age Insider programının üyelerinden seçilecek. Age Insider’a Bu linkteki bağlantıdan ücretsiz kayıt olabilir ve şanslıysanız Age of Empires IV’ün kapalı betasını birçok oyuncudan önce deneyimleyebilirsiniz. Beta koşulları 3 Ağustos’a kadar kayıt olmayı gerektiriyor. Bu yüzden bugün bitmeden kaydınızı gerçekleştirin.

Kapalı beta, 16 Ağustos’a kadar devam edecek. Beta, yapay zeka ile savaşmanıza izin veren temel eğitim görevlerini içerecek. Beta süresince sadece bir harita olacak ve Moğol, İngiliz, Delhi Sultanlığı ve Çin medeniyetleri oynanabilir olacak.

Age Of Empires 4 betasına katılmak için sistem gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • İşemci: 1.7-2.7GHz (turbo) 4 core: Intel Core i5-4460T (35w) / AMD FX-6300 or better
  • RAM: 8GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GTX 760 / AMD Radeon R7 260X or better with at least 2 GB of VRAM

Age of Empires 4, 28 Ekim 2021’de PC için çıkacak. Oyunda, Türkçe dil desteği sunulacak ve ayrıca Age of Empires IV ilk çıkış gününden itibaren Xbox Game Pass’e de bulunup oynanabilecek.